Dovana miesto gimtadienio išvakarėse – opozicijos interpeliacija Panevėžio merui

Panevėžio miesto 514 gimtadienis bus įsimintinas – miesto Tarybos opozicija ruošiasi procedūrai: įteikti teikimą dėl miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko įgaliojimų netekimo.

Panevėžio miesto 514 gimtadienis bus įsimintinas – miesto Tarybos opozicija ruošiasi procedūrai: įteikti teikimą dėl miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko įgaliojimų netekimo. Teikimą jau pasirašė 11 Tarybos politikų.

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partijos narys Vitalijus Satkevičius naujienų portalui JP tvirtino, kad teikimas rugsėjo 8 dieną bus užregistruotas Dokumentų valdymo poskyryje.

Panevėžio meras R. M. Račkauskas teigia, kad teikimas atitinkamai charakterizuoja opoziciją.

Parengė pagal įstatymo raidę

Tarybos opozicijos lyderė Gema Umbrasienė naujienų portalui JP teigė, kad teikimas parengtas pagal Lietuvos vietos savivaldos įstatymo punktus.

„Savivaldos įstatyme yra numatyta procedūra, kaip reikia pradėti mero įgaliojimų netekimo procedūrą. Šiame įstatyme aiškiai yra nurodyta, kokia tai procedūra ir kaip ji turi vykti. Tuo įstatymu vadovaudamiesi ir parengėme teikimą. Teikimo pagrindas – meras R. M. Račkauskas galimai pažeidė Tarybos nario priesaiką“, – aiškino G. Umbrasienė.

Panevėžio miesto tarybos opoziciją paruošė dovaną merui: Panevėžio gimtadienio išvakarėse ketina registruoti teikimą dėl mero įgaliojimų netekimo.

Procedūra ilga

Pasak jos, teikti Savivaldybės tarybai pradėti mero įgaliojimų netekimo procedūrą turi teisę trečdalis Tarybos narių.

„Teikimą pasirašė 11 Tarybos narių. Parašų kaip ir užtenka. Minėtu teikimu bus prašoma sušaukti Tarybos posėdį ir pradėti procedūrą. Ji ilga, nes pagal Savivaldos įstatymą, jei teikimas bus priimtas, teks sudaryti komisiją pateiktiems faktams ištirti. Po tyrimo komisija pateikia išvadas Tarybai ir Taryba priima sprendimą kreiptis arba ne į Administracinį teismą su prašymu pateikti išvadas, ar savivaldybės meras sulaužė priesaiką“, – aiškino procedūros eigą G. Umbrasienė ir pridūrė, kad Taryba gali priimti ir kitokį sprendimą: taikyti merui įgaliojimų netekimo procedūros nėra pagrindo.

[pull_quote_left]„Man atrodo, kad opozicija elgiasi desperatiškai ir nekantriai. Kitas dalykas, opozicijos priimtas sprendimas įteikti teikimą dėl nepasitikėjimo manimi miesto gimtadienio renginių metu, charakterizuoja juos ir trukdo miestui“. Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas[/pull_quote_left]

Išgirdo pirmą kartą

Socialdemokratas Povilas Vadopolas sako, kad pirmą kartą girdįs apie dokumentą. „Nieko nežinau apie teikimą dėl mero įgaliojimų netekimo. Tiesa, buvo tokios kalbos prieš mėnesį, bet konkrečiai nieko nežinau. Tačiau teikimą aptarsime Lietuvos socialdemokratų partijos Panevėžio skyriuje ir priimsime sprendimą, kaip elgtis“, – lakoniškas buvo P. Vadopolas.

Teikimas savalaikis

Tuo tarpu kitas socialdemokratas Donatas Degenis aiškino, kodėl teikimas Savivaldybę pasieks Panevėžio miesto 514-ojo gimtadienio renginių metu.

D. Degenis teigia, kad socialdemokratams rūpi Panevėžio miesto ateitis.

„Ir sutapimas, ir ne. Miesto reikalai turi, kam nors rūpėti. Juk ir teikimas susijęs su miestu, su jo perspektyvomis. Manau, kad teikimas pateikiamas laiku ir vietoje. Nors socialdemokratai nepriklauso Tarybos opozicijai, bet mums rūpi Panevėžio ateitis“, – kalbėjo socdemas.

Pateiks penktadienį

Tarybos narys V. Satkevičius portalui JP patvirtino, kad teikimas dėl mero R. M. Račkausko galimų įgaliojimų netekimo Savivaldybės dokumentų valdymo poskyriui bus pateiktas penktadienį.

Tarybos narys V. Satkevičius portalui JP patvirtino, kad teikimas dėl mero R. M. Račkausko galimų įgaliojimų netekimo Savivaldybės dokumentų valdymo poskyriui bus pateiktas penktadienį.

„Dokumentas bus pateiktas Vieno langelio tarnybai, o toliau viskas vyks pagal įstatymo reglamentą. Darome ir elgiamės tai, kas priklauso opozicijai. Kas bus toliau, pamatysime, kaip politikai elgsis Tarybos posėdyje, kaip jie balsuos“, – dėstė V. Satkevičius.

Opozicija – ne racionali  

„Darbietis“ Alfonsas Petrauskas naujienų portalui JP prisipažino, kad apie teikimą mero atžvilgiu nieko nežinojo.

„Darbietis“ A. Petrauskas prisipažino, kad apie teikimą mero atžvilgiu nieko nežinojo.

„Ne laiku tas reikalavimas teikiamas. Nenaudingas miestui. Kita vertus, įrodo, kad nemokame diplomatiškai susitvarkyti darbinių reikalų. Juolab, kad opozicija turėtų elgtis kitaip – racionaliau spręsti opias problemas. Komunikuoti daugiau ir bendrai spręsti miestui svarbius klausimus. Dabar gi, opozicija to nedaro“, – sakė A. Petrauskas ir pakartojo, kad teikimas dėl nepasitikėjimo meru – nesavalaikis.

Galėjo palaukti

Panevėžio meras R. M. Račkauskas nuoširdžiai nustebo išgirdęs apie paruoštą Tarybos opozicijos kirtį jam.

Panevėžio meras R. M. Račkauskas nuoširdžiai nustebo išgirdęs apie paruoštą Tarybos opozicijos kirtį jam.

„Nežinojau, kad rengiama tokia procedūra. Antra vertus, procedūra pagal reglamentą bus ilga. Beje, opozicija galėjo palaukti, kaip baigsis Vyriausios tarnybinės etikos komisijos sprendimo procesas. Jis dar nesibaigė – šią savaitę bus apskųstas. Man atrodo, kad opozicija elgiasi desperatiškai ir nekantriai. Kitas dalykas, opozicijos priimtas sprendimas įteikti teikimą dėl nepasitikėjimo manimi miesto gimtadienio renginių metu, charakterizuoja juos ir trukdo miestui“, – įtikinamai kalbėjo meras.

[quote_box_center] Ištrauka iš Panevėžio miesto Tarybos opozicijos teikimo

„Teikiame Panevėžio miesto  savivaldybės Tarybai pradėti savivaldybės tarybos nario – mero  R. M. Račkausko įgaliojimų netekimo procedūrą. Siūlome šią procedūrą pradėti Vietos savivaldos įstatymo 25¹ straipsnio 3 p. nurodytu pagrindu, merui R. M. Račkauskui galimai pažeidus Tarybos nario priesaiką.  

Vietos savivaldos įstatymo 23 str. numatyta tarybos nario pareiga „reglamento nustatyta tvarka informuoti … tarybos narius arba kitus asmenis, kurie kartu dalyvauja rengiant, svarstant ar priimant sprendimą, apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir, jeigu pareikštas nusišalinimas buvo priimtas, jokia forma nedalyvauti toliau rengiant, svarstant ar priimant sprendimą.“

VTEK rugpjūčio 9 d. nusprendė, kad  ,,Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas … pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 punkto bei 11 straipsnio 1 ir 2 dalių nuostatas.“ [/quote_box_center]


1 komentarai

Virginijus 2017-09-06 14:19 at 14:19

Koncervai rinkimams ruošiasi , ką jie su miestų ankščiau padarė .
Merą žmonės rinko , merą žmonės ir apgins .

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio meras R. Račkauskas: „Miesto biudžetas atliepia gyventojų poreikius ir yra tinkamai planuojamas“

confident-noyce

STEBĖKITE GYVAI: Panevėžio miesto tarybos posėdis

confident-noyce

Ketvirtadienį vyks Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos posėdis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau