Domėtis ekonomika ir savo finansais kvies naujas LRT projektas „Laikas – pinigai“

Domėtis ekonomika ir savo finansais kvies naujas LRT projektas „Laikas – pinigai“

JP / LRT nuotr.

Nuo gegužės 13 d. LRT.lt portale prasideda naujas LRT finansinio raštingumo projektas „Laikas – pinigai“. Tris mėnesius truksiančio projekto metu LRT žurnalistai kartu su finansų ekspertais ir savo srities specialistais bei valdžios atstovais LRT.lt portale nagrinės, kur nukeliauja dalis mūsų atlyginimo, ką privalome žinoti apie kaupimą pensijai, kaip turėtume „įdarbinti“ laisvus pinigus ir apsaugoti santaupų perkamąją galią.

Taip pat bus skiriamas dėmesys ir šalyje susidariusiai situacijai dėl COVID-19 pandemijos ir įvesto karantino. Ko gali tikėtis verslas ir gyventojai, į kokias išmokas jie gali pretenduoti ir kada jas gauti, kas laukia ateityje – šie ir kiti klausimai bus analizuojami tiesioginiame eteryje LRT.lt portale rengiamose laidose ir teminėse publikacijose.

„Visuomeninis transliuotojas LRT imasi šio projekto norėdamas ugdyti Lietuvos žmonių finansinį raštingumą. Ir tyrimai rodo, ir ekspertai nuolat kalba, kad mūsų žmonių finansinis raštingumas yra nepakankamas – nemokame patys protingai tvarkyti pinigų ir nesidomime valstybės sprendimais, nors jie tiesiogiai gali lemti mūsų piniginės storį. Būti finansiškai raštingam yra svarbu visais laikais, o ypač ekonominiu sunkmečiu, kai sumažėja žmonių pajamos, naikinamos darbo vietos.

BIC

Šiuo projektu sieksime žmonėms suprantamai, paprastai paaiškinti ekonomines sąvokas ir kokią įtaką jos turi žmogaus asmeniniams finansams. Pavyzdžiui, nagrinėsime, kas yra infliacija, kokią įtaką ji turi paslaugų ir prekių kainoms bei gyventojų santaupoms“, –  komentuoja LRT žurnalistė, projekto „Laikas – pinigai“ vadovė Justina Ilkevičiūtė.

Kartu su J. Ilkevičiūte projektą kurs LRT.lt verslo žurnalistai Jonas Deveikis ir Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė. Projekto kūrėjai skatins auditoriją labiau pasidomėti laidose ir straipsniuose analizuojamomis temomis kviesdami LRT „Facebook“ paskyroje atsakyti į klausimą apie tam tikrą ekonomikos terminą ar reiškinį ir taip laimėti knygą „Ekonomika per 31 valandą“. Projekto pabaigoje visi pasitikrinti savo žinias galės žaisdami populiariąją viktoriną LRT PROTOTO, kuri bus skirta finansinio raštingumo temai.

LRT finansinio raštingumo projekto „Laikas – pinigai“ partneriai – Baltijos šalių žurnalistinio meistriškumo centras (Baltic Centre for Media Excellence) ir žiniasklaidos vystymo organizacija „Internews“.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.