3.6 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 19 gegužės, 2022

Diskusija apie sveikatos priežiūrą – su Panevėžio kolegijos studentais

AutoriusJPFotoORGANIZATORIŲ

Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslų fakulteto Bendrosios praktikos slaugos komiteto pirmininkė Vida Elijošaitienė jau ne pirmą kartą pakvietė į susitikimą Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovus. Prašyta šios kolegijos studentus supažindinti su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) galimybėmis, svarba ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, paaiškinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) reikalingumą ir kt.

Auditorijai Panevėžio TLK atstovai papasakojo, koks yra Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto dydis, skiriamas sveikatos priežiūrai, kompensuojamiesiems vaistams ir kitoms medicinos paslaugoms bei priemonėms apmokėti, kaip ligonių kasos apmoka gydymo įstaigoms už gyventojams teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas ir pan.

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė studentams išdėstė daugelį dalykų, galinčių padėti lengviau orientuotis PSD sistemoje ir žinoti, kokias sveikatos priežiūros paslaugas galima gauti nemokamai, jei esi apsidraudęs PSD. Taip pat paaiškino, kodėl šis draudimas svarbus, kaip nepadaryti žalos PSDF, kad vėliau netektų nukentėti finansiškai. Priminė prevencines programas, kai dėl kai kurių ligų galima nemokamai pasitikrinti tada, kai jautiesi sveikas, ir kt.

Susitikime paminėta, kad sveikatos priežiūroje dalis paslaugų gali būti mokamos: pavyzdžiui, kai paslaugos įtrauktos į sveikatos apsaugos ministro patvirtintą mokamų paslaugų sąrašą, kai pacientas kreipiasi į gydytoją konsultantą be siuntimo ar nori gauti vizitą be eilės, kai pats pasirenka ir parašu patvirtina, kad sutinka gauti brangesnę paslaugą, procedūrą, vaistus, medicinos priemones, negu tuo metu teikiama gydymo įstaigoje. Pastaruoju atveju turi būti ne apmokama visa paslauga, procedūra, vaistai, medicinos priemonės, bet į gydymo įstaigos kasą sumokamas tik kainų skirtumas tarp pasirenkamo brangesnio varianto ir to, kurį  teikia gydymo įstaiga nemokamai.

Studentai beveik iš karto pradėjo diskusiją įvairiomis temomis ir uždavė klausimų. Bene daugiausiai klausta apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, mokėjimus gydymo įstaigose.

Ligonių kasos atstovų teirautasi, kas sumoka kainų skirtumą, jei pacientui, kuris su siuntimu gydėsi kitoje Europos Sąjungos šalyje ir ten mokėjo už paslaugas, ligonių kasos kompensuoja tik tiek, kiek gauta paslauga, vaistai ar procedūra būtų kainavusi Lietuvoje. Domėtasi, kodėl reikia mokėti odontologijos įstaigose, ar burnos higienos paslauga kompensuojama iš PSDF, kiek laiko galioja siuntimas pas gydytojus, kur galima rasti sąrašus tų gydymo įstaigų, kurios yra sudariusios sutartis su ligonių kasa, kodėl reikėjo mokėti už rentgeną profilaktiškai tikrinantis sveikatą dėl darbo.

Susitikimo dalyviai aiškinosi, kaip patvirtinti PSD valstybės lėšomis, kai draustas nori būti vienas iš tėvų, auginantis vaikus. Domėjosi, kas sumoka už ESDK atsiuntimą gyventojui paštu, uždavė ir kitų klausimų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio moksleiviai sėkmingai baigė pavasario sesiją MIFA akademijoje

confident-noyce

Panevėžio kolegija skelbia viešą konkursą dėstytojų pareigoms eiti

confident-noyce

Panevėžio kolegijoje vyko tradicinė studentų tiriamųjų darbų konferencija „Mokslo šaknys 2022“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau