Diskusija apie Panevėžio teatrus nutiesė gaires kultūros forumui

Diskusija apie Panevėžio teatrus nutiesė gaires kultūros forumui

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO nuotr.

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre vyko diskusija, ar Panevėžys – teatrų miestas? Ją inicijavo Kultūros ir meno taryba, J. Miltinio dramos teatras ir Panevėžio Alumni asociacija, o diskusiją iššaukė paprastas reiškinys – niekaip Panevėžio miesto savivaldybei nesiseka surasti vadovus dviem teatrams: „Menui“ ir Muzikiniam, nors konkursai jau buvo du. 

Be to, šią diskusiją galima drąsiai vadinti įžanga į kitąmet vyksiantį Panevėžio kultūros forumą. Jis įvyks gegužės mėnesį.

BIC

Reikia strategijos

Panevėžio savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojas Daumantas Simėnas naujienų portalui JP aiškino, kad, nors diskusija pavadinta „Ar Panevėžys – teatrų miestas?“, ji išsiplėtė iki platesnio konteksto.

„Kalbėjome apie kultūrą, ar ji yra Panevėžyje. Ar turime kultūros politiką, strategiją ir galų gale, kokios kultūros Panevėžiui reikia? Žinoma, diskusija prasidėjo nuo teatrų, į kuriuos nepavyksta surasti naujų vadovų. Diskusijoje išsirutuliojo klausimas, ar kultūros įstaigos nori bendrauti tarpusavyje. Galima buvo suprasti, kad įstaigos lyg nori bendrauti, kurti bendrus kultūrinius projektus, tačiau realiai tam trūksta kultūros strategijos“, – sakė D. Simėnas.

Diskusijose gimsta idėjos

Pasak jo, neaišku, kur miestas eina, kokių teatrų reikia.

„Tarkime, ar teatras „Menas“ turi būti tik šeimos teatru, ar jam reikia tapti nišiniu teatru arba net tapti tokiu teatru, kuris taptu konkurentu J. Miltinio dramos teatrui. Kita vertus, diskusijoje gimsta daug idėjų. Be to, diskusiją galima pavadinti įžanga į 2019 metų kultūros forumą“, – prasitarė apie būsimą forumą D. Simėnas.

Trūksta lyderių

Pasiteiravus, ar diskusijoje buvo atsakyta į pagrindinius klausimus, susijusius su kultūra, D. Simėnas aiškino:

„Buvo kalbėta apie konkursus, kuriuose buvo renkami vadovai teatrui „Menas“ ir Muzikiniam teatrui. Kodėl nepavyksta pritraukti daugiau kandidatų konkursams ir kodėl Panevėžio bendruomenė nežino apie miesto teatrus. Antra vertus, pripažinta, kad trūksta lyderystės šiuose teatruose ir kaip jiems išeiti į aukštesnį lygį, kad būtų matomi.“

Spręs forume

Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojas D. Simėnas portalui sakė, kaip ruošiamasi būsimam Kultūros forumui ir koks bus jo formatas.

„Forumas nebus įprasta konferencija, bet veiks kaip kūrybinės dirbtuvės. Norisi, kad be Panevėžio bendruomenės dirbtuvėse dalyvautų ir kitų miestų kultūros žmonės. Tai būtų Kauno Europos kultūros sostinės 2022 komanda. Forumo pabaigoje gimtų bendra kultūros strategija Panevėžio miestui“, – paaiškino D. Simėnas.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.