13.2 C
Panevėžys
Antradienis, 21 gegužės, 2024

Didžioji dalis 10-mečio Luko kūno šiandien nusėta randais: kraupus įvykis kardinaliai pakeitė šeimos gyvenimą

AutoriusjpFotoasmeninis albumas
Didžioji dalis 10-mečio Luko kūno šiandien nusėta randais: kraupus įvykis kardinaliai pakeitė šeimos gyvenimą.

Šių metų „Išsipildymo akcijos“ herojaus Luko gyvenimas prieš 3 metus kardinaliai pasikeitė. Įvykus nelaimingam atsitikimui, kurio metu netikėtai sprogo benzininė litavimo lempa, apdegė net 53 proc. tuomet 7-mečio berniuko kūno, pažeista 20 proc. kvėpavimo takų. Ir nors tuomet medikai berniukui prognozavo patį blogiausią scenarijų, Lukas jau tada įrodė esantis kovotojas. O šiandien apie patirtą beprotišką skausmą, šeimai primena randai. Ir ne visi jie matomi tik plika akimi…

Apie įvykį, kurio metu apdegė didžioji dalis Luko kūno, vaiko šeima iki šiol kalba su didžiausiu skausmu. Ir nors Lukas demonstruoja didžiulę narsą ne tik kovodamas su nelaimingo įvykio pasekmėmis, bet ir skindamas apdovanojimus tiek Lietuvos, tiek tarptautinėse dziudo varžybose, šiandien jam reikalinga visų gerų valios žmonių pagalba.

Kartu su šeima berniukas puoselėja svajonę – kiek įmanoma labiau sumažinti randus bei atlikti dešinės ausies rekonstrukcijos operaciją. Taip pat vaikui reikalingi ir specialūs vaistai, kurie randus ne tik suminkštintų, bet ir neleistų jiems išvešėti. Deja, valstybė nekompensuoja nė vienos iš išvardintų priemonių, todėl didžiausia šeimos viltis – „Išsipildymo akcija“ ir kasmet prie jos prisidedantys geros valios žmonės.

Apie nelaimingą įvykį šeimai kalbėti vis dar sunku

 Apie kraupų įvykį, kuris prieš tris metus sukrėtė visą šeimą, Luko mama Rasa iki šiol kalba su didžiausiu skausmu. Tuo metu du Rasos sūnūs – Lukas ir jo vyresnėlis brolis Vėjas – vasarojo pas močiutę Šakiuose.

Kartu su močiutės draugu vaikai meistravo stalą, kurį galiausiai nutarė dar ir pagražinti – padeginti su litavimo lempa, kad išgautų sendintos medienos efektą. Deja, nelaimingo atsitikimo metu lempa netikėtai sprogo, o benzinas užtiško ant abiejų berniukų. Lukui buvo apdeginta visa dešinė kūno pusė, o jo broliui šiek tiek kliuvo ant kojų…

Suvokęs, kas įvyko, močiutės draugas greitai Luką įmetė į tvenkinį, o vėliau, sugavęs Vėją, padarė tą patį. Galiausiai į minėtą tvenkinį jis įšoko ir pats. Iškart po to Vėjas nugabentas į Šakių ligoninę, o jo brolis Lukas – tiesiai į Kauno klinikas.

Berniukų mama Rasa, tuomet dirbusi Anglijoje, iki šiol atsimena ją visiškai iš vėžių išmušusį vyro skambutį.

„Šeštadienį ryte vyras paskambino ir atsargiai paklausė, ką veikiu. Kiek pakalbėjome ir jis paklausė: „Tu stovi?“. Vilkike vietos daug, tad atsakiau, kad stoviu. O jis tepasakė: „Atsisėsk. Lukas sudegė.“ Daugiau sunkiai ką pamenu“, – drebančiu balsu prisiminimais dalijasi Rasa.

Didžioji dalis 10-mečio Luko kūno šiandien nusėta randais: kraupus įvykis kardinaliai pakeitė šeimos gyvenimą.

Rasa prisimena tuomet į gimtinę grįžusi per parą. Per tą laiką, kadangi Luko situacija buvo kritinė, vaikas netgi pakrikštytas… Gydytojų teigimu, laukė trys lemtingos dienos, mat vaikas buvo patyręs trečio laipsnio nudegimus.

Lukas įrodė esantis tikras kovotojas

Vos atvežtas į Kauno klinikas, Lukas buvo iškart panardintas į dirbtinę komą – kitaip grėsė pats blogiausias scenarijus. Berniukas komoje išbuvo net 11 parų.

Dėl tuo metu įvesto karantino, Rasa sūnų kasdien galėdavo pamatyti tik pusę valandos. „Aš jam pasakodavau, kas dedasi namie, kaip šunys, katė laikosi, kaip viskas bus mokykloje, kaip eisime į pirmą klasę, sekdavau jam pasakas. Ir jis, praėjus porai metų po nelaimės, man pasakė: „Mama, žinok aš viską girdėjau“, – prisimena Rasa.

Deja, nelaimės nesibaigė ir tuomet, kai Lukas buvo prikeltas iš komos ir perkeltas į palatą. Norint atlikti perrišimus, vaikui būdavo taikoma net keturių valandų narkozė…

Per du mėnesius, praleistus klinikose, Lukui atlikta daugybė odos persodinimo operacijų, taip pat ir ausyčių operacija. Kaip teigia Rasa, šiandien jau būtų sunku suskaičiuoti, kiek kartų buvo imta nepažeista jo oda ir persodinta ant nudegusių vietų…

Vėliau vaikas išsiųstas reabilitacijoms į Kačerginę. Po patirtų nudegimų Lukas sunkiai judino rankas, pats nueidavo nedidelius atstumus – ilgesniems visuomet būdavo reikalingas vežimėlis. Nepaisant to, vaikas įrodė, kad pasiduoti neketina – dar po mėnesio jis pats vaikščiojo ir net bėgiojo!

Didžioji dalis 10-mečio Luko kūno šiandien nusėta randais: kraupus įvykis kardinaliai pakeitė šeimos gyvenimą.

Vyresniojo Luko brolio Vėjo atsistatymas buvo lengvesnis. Tačiau nors pats apdegė 6 proc. kūno, kalbėti apie tai, kas įvyko, jis vis dar negali – šis laikotarpis buvo pilnas skaudžių išgyvenimų visai šeimai.

„Jis man sako: „Mama, aš mačiau brolį degantį“. Įsivaizduokite, kas vyksta vaiko pasąmonėje, matant tokį vaizdą… Neįsivaizduoju, kas tokiu momentu vyksta galvoje“, – pasakoja Rasa.

O štai Lukui po nelaimės liko labai nedaug sveikos odos. „Jis visada prašo, kad paglostyčiau randus, nes jis įpratęs, kad taip darau..“ – šypteli Rasa.

Lukui reikalinga pagalba, prie kurios gali prisidėti kiekvienas

Didelių pastangų dėka, šeimai pavyko rasti veiksmingą randus minkštinančio ir jų išvešėjimą stabdančio kremo analogą Europos rinkoje esantiems vaistams, tik pigesnį. Dar viena šeimos svajonė – atlikti procedūras su CO2 lazeriu, mat tai padėtų sumažinti randus ir išlyginti odą.

„Nesitikime, kad Luko oda bus kaip kūdikio, bet randeliai būtų mažesni“, – viltingai sako mama.

Įvykio metu stipriai nukentėjo ir Luko ausytės, ypač dešinioji, todėl reikalinga ausies rekonstrukcijos operacija. Kad šios svajonės virstų realybe, prisidėti galime kiekvienas, paaukodamas „Išsipildymo akcijai“.

„Išsipildymo akcija“ bendradarbiauja su aukojimo internetu portalu aukok.lt, telekomunikacijų operatoriumi TCG, operatoriais Bitė, Tele2 ir Telia. Skambinti ar rašyti trumpąsias SMS žinutes ir paaukoti galite šiais numeriais: 1891 – 5 EUR, 1892 – 10 EUR.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Alanas – vienas vaikas iš milijono: niekuo neišskirtinis karščiavimas slėpė kur kas skaudesnę diagnozę

confident-noyce

Didžiausia Domanto šeimos svajonė – pirmieji sūnaus žingsniai: prisidėti galime kiekvienas

confident-noyce

„Išsipildymo akcijos“ koncertas nukels į ypatingus namus, kuriuose savo kūrinius dovanos ryškiausios scenos žvaigždės

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau