Didžiausiose scenose gitara grojantis panevėžietis D. Juzėnas: „Į muziką sunku žvelgti, kaip į darbą“

AutoriusDOMINYKAS GŪRAFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, ASMENINIS ALBUMAS
D. Juzėnas.

Didžiausiose scenose, populiariausių šalies atlikėjų užnugaryje gitara grojantis panevėžietis Džiugas Juzėnas įkvėpimo semiasi kasdienybėje. Aktorių šeimoje užaugęs gitaristas išsiskiriantis neeiliniu muzikos pajautimu sako: „Į muziką sunku žvelgti, kaip į darbą, aš tuo tiesiog mėgaujuosi“.

Intravertas scenoje

Džiugą grojantį gitara galima išvysti pačiose įvairiausiose šalies scenose. Rodos intravertui tai turėtų būti ne pati jaukiausia aplinka, tačiau Džiugas tvirtina ką kita. Muzikantas net pajuokavo, kad jam kur kas nejaukiau būti koncerto žiūrovų minioje.

„Esu intravertas, todėl mano „socialinė baterija“ išsenka labai greitai. Tačiau tai nė kiek nekliudė mano laikysenai scenoje, žvelgiant į minią ir grojant gitara. Kai kuriu, atlieku, girdžiu ir groju – įeinu į kitą būseną, kaip daug kas mėgsta sakyti – į „flow“ (aut. past. „srauto būseną“). Tokiu būdu aš sąmoningai ir labai giliai prisiliečiu prie muzikos, tampu to garso dalimi. Tas pojūtis stipriai pažaboja intravertiškas savybes“, – su šypsena save analizavo Džiugas.

Nors intraverto savybes pavyksta pažaboti, kūrėjui būvimas vienumoje – reikalingas kaip oras. Džiugas sako, kad yra ne miesto žmogus, todėl idealiausias poilsis – gamtoje.

„Groji ne vien tik sau – tarp publikos ir scenoje esančių žmonių vyksta tam tikra, pavadinkime, energijų kaita. Po to seka visas „šaršalas“, aktyvus bendravimas su visais, todėl tokiems kaip aš, labai reikia laiko sau. Koncertui pasibaigus, kokias tris dienas pabūnu užsidaręs – susitelkiu į save, būnu vienas“, – paaiškino gitaristas.

„Ir kiti labai pamato, kai nepavyksta skirti laiko sau po tokių didelių renginių ir kitų daug aktyvaus bendravimo reikalaujančių veiklų. Kolegų ir draugų pirmas klausimas, kai mato, kad esu suirzęs ir pavargęs, būna – „Ir vėl nepabuvai vienas?“. Aš tada per sukoštus dantis atsakau – „Ne!“, – besijuokdamas pridūrė Džiugas.

D. Juzėnas.

Melodijos gimsta stebint aplinką

Gitaristas papasakojo apie savo neeilinę savybę – melodijos galvoje gimsta stebint kasdienes gyvenimo situacijas.

„Būna, kai einu mieste ir matau situaciją, tarkime konfliktą, ir jau girdžiu kažkokią melodiją, atspindinčią aplinkoje esančią atmosferą. Tai gali įvykti net ir pačiam dalyvaujant kasdieninėse situacijose, kalbant su žmonėmis – kažkur, galvos gale, pradedu girdėti muziką. Beveik, kaip kine“, – teigė D. Juzėnas.

Instinktyvus polinkis galvoje kurti garso takelius gyvenimiškoms situacijoms veda prie dar vienos Džiugą dominančios srities.

„Labai norėčiau pradėti kurti muziką filmams ir teatrui. Šalia įprasto grojimo, tai yra sritis, kurios aš pradedu mokytis. Tokio studijų kurso Lietuvoje nėra, todėl mokausi pats ir gaunu tam tikrą pagalbą iš aplinkos. Neslėpsiu, mano tėvai yra teatro aktoriai, todėl tas susidomėjimas muzika vaidybinėje aplinkoje jau galėjo pradėti formuotis nuo vaikystės“, – pasakojo vaikinas.

Būtent šeimoje formavosi Džiugo polinkis į meną.

„Kas liečia mano bendrą susidomėjimą muzika, tai tam įtaką padarė tėtis – klasikinio roko fanas. Mes abu labai dažnai virtuvėje klausydavom „Scorpions“, „Def Leppard“ ir kitų grupių. O aš jau virtuvės įrankiais pradėdavau barškinti, trankyti į ritmą ir panašiais būdais „koncertuoti“. Negana to, namuose visada būdavo daug įvairių kasečių, kurias aš vartydavau, klausydavau, apžiūrinėdavau“, – pradėjo pasakoti D. Juzėnas.

Taip vaiko rankose greitai atsidūrė žaislinė gitara.

„Su ja jau namuose pradėjau rengti koncertus. Turėjome tokį apvalų stalą, tad aš pasiimdavau gitarą, prisidarydavau kaukių, rasdavau kokį mikrofoną ir pradėdavau šėlti. Tokie šeimyniniai koncertai vykdavo. O po to jau gavau pirmą tikrą gitarą – nieko apie jokius akordus nežinojau, tiesiog „variau iš klausos“. Taip viskas ir pradėjo rutuliotis“, – tęsė muzikantas.

Dar giliau į grojimą gitara Džiugas pasinėrė paauglystėje, jis mokėsi Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazijoje, ją baigęs, patraukė mokytis šio meno į Angliją.

„Visąlaik svajojau išeiti į pasaulinį lygmenį, nebuvau nusiteikęs siekti gitaristo karjeros Lietuvoje. Su ta mintimi ir vykau į Angliją, tačiau greitai supratau, kad „ant popieriaus“ viskas gali atrodyti pernelyg gerai. Atmosfera, žmonės ir pats universitetas buvo tiesiog puikūs, tačiau studijų programa netenkino. Norėjosi kažko daugiau, norėjau gilesnio mokymosi, bet gavosi taip, kad kiekvieną dieną ten ėjau galvodamas „kodėl aš čia einu?“, – apie studijas užsienyje pasakojo D. Juzėnas.

D. Juzėnas.

Karjera, kurią pradėjo viena žinutė

Grįžęs į Lietuvą, vaikinas svarstė apie savo pašaukimą, ieškojo būdų žengti į muzikos pasaulį.

„Šiek tiek „pasimaldavau“ su gitara šen bei ten. Turėjau pažįstamų, kurie šioje industrijoje jau stipriau įsitvirtino, dirbo Vilniuje ir jau buvo sukurpę ryšius. Pats jokių planų Lietuvoje dar neturėjau. Dėka vienos žinutės atlikėjai Jessicai Shy, viskas labai pasikeitė“, – pradėjo pasakoti Džiugas.

„Draugo žmona papasakojo apie šią atlikėją. Jessica Shy tuo metu dar viską tik kūrė kartu su atlikėju Roku Yan. Kai apie juos sužinojau, abiem ir parašiau tiesiog per „Instagramą“ bei paklausiau, ar reikia gitaristo. Atsakymo iš vis gauti nesitikėjau, bet man ėmė ir atrašė: „Kaip tik ir ieškom“, – prisiminė iš Panevėžio kilęs gitaristas.

Tuomet Džiugas nukeliavo į įrašų studiją, kurioje tiek Jessica Shy, tiek jis suprato, kad drauge kurti pavyks puikiai. Taip jis žengė pirmuosius žingsnius Lietuvos scenoje.

„Lietuviškos muzikos pasaulyje viskas vyksta iš lūpų į lūpas. Kai tave įsimena, kaip gerą, malonią ir gebančią kurti asmenybę, prasideda skambučiai iš kitų atlikėjų ir grupių. Su manimi nutiko taip pat, gaunu skambučius iš įvairių autorių, groju gitara įvairiuose koncertuose. Negana to, šiuo metu aktyviai kuriu bei groju ne tik su Jessica Shy, bet ir su Monika Marija“, – paaiškino vaikinas.

D. Juzėnas.

Įkvėpimas – garsuose

Daugelį menininkų įkvepia asmeninės patirtys, įvairūs išgyvenimai. Džiugą įkvėpimas aplanko kiek kitaip.

„Aš neapibūdinu įkvėpimo, kaip konkretaus dalyko. Kai kuriu melodiją, garsą, mane gali įkvėpti kad ir paukštelis, arba kulniuojančio žmogaus žingsnių garsas. Manyčiau, kad čia „įsijungia“ ta muzikinė klausa, kuriai nereikia ieškoti įkvėpimo vien tik žmogaus gyvenime. Aš kažką pamatau ar išgirstu ir tą atradimą iškart perkeliu į gitaros stygas. Svarbiausia stverti tą potencialų įkvėpimo šaltinį, prisėsti ir iš to kurti“, – savo kūrybinį procesą apibūdino gitaristas.

Anot Džiugo – muzikanto gyvenime mažai rutinos.

„Muzika nėra pastovus darbas į kurį ateini aštuntą ryto ir pabaigi penktą vakaro. Kuriant, rašant ir organizuojant būna įvairiai – vieną dieną dirbi iki paryčių, o po koncerto – mėnesį darbo nėra. Apskritai, į tai sunku žvelgti, kaip į darbą, kai aš tuo taip mėgaujuosi, o ir tas nepastovumas yra darbo dalis. Tad, kaip muzikantas, neapsistoju ties vienu dalyku, užimu save įvairiausia kūryba ir išbandau vis kažką naujo“, – teigė Džiugas.

Žvilgsnis į ateitį

Po studijų Anglijoje, Džiugas suprato, kad savo ateities suplanuoti neįmanoma, verta veikti ekspromtu, stverti staiga atsiradusias galimybes ir išbandyt vis kažką naujo.

„Tokiu nusiteikimu žvelgiu į ateitį. Jau dabar esu patenkintas tuo, kur mane atnešė gyvenimas. Manau, kad taip veiksiu ir toliau – kursiu pagal savo nuojautą ir vis išbandysiu kažką naujo. Toliau mokysiuos kurti muziką teatrui bei kinui ir ateityje pasirodysiu ne tik scenoje“, – drąsiai interviu užbaigė gitaristas Džiugas Juzėnas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Jauniausias „7bet-Lietkabelio“ žaidėjas N. Stuknys: „Mano svajonė – Eurolyga“

confident-noyce

Profesionalus fotografas iš Ramygalos R. Dūda: „Mano tikslas parodyti žmonėms, kad jie – gražūs“

confident-noyce

„Sidabrinės nakties“ karališkas duetas – R. Dulkytė ir P. Fedč – atskleidžia sėkmės formulę

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau