Didieji Žolinės atlaidai: Krekenavoje – minios žmonių

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Didieji Žolinės atlaidai.

Šiandien minios tikinčiųjų renkasi į Krekenavos miestelį. Čia vyksta Didieji Žolinės atlaidai – seniausia ir garbingiausia Švč. Mergelės Marijos garbinimo šventė.

Tai vienas reprezentatyviausių renginių Panevėžio rajone, kurio dienomis Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilika ir miestelis sulaukia daugybės žmonių ne tik iš Panevėžio rajono bei miesto, bet ir maldininkų iš visos Lietuvos, svečių iš kitų savivaldybių.

Šių metų atlaiduose į Mergelę Mariją bus kreipiamasi seniausia žinoma III a. malda Dievo Motinai: „Tavo apgynimo šaukiamės, Šventoji Dievo Gimdytoja“.

Žolinės didžiųjų atlaidų šventimas Krekenavoje 2021 metais buvo įtrauktas į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Kiekvieną Žolinės didžiųjų atlaidų diena skirtas melstis skirtingomis intencijomis, o pati svarbiausia – rugpjūčio 15-oji, Didžioji Žolinės diena.

G. Jankūnas.

Krekenavos parapijos klebonas ir Bazilikos rektorius – kun. dr. Gediminas Jankūnas primena, kad Krekenavos miestelyje ir parapijoje Žolinė jau džiaugiau kaip porą šimtmečių, yra didžiausia metinė šventė.

„Tai ir religinė Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų, ir jos išaukštinimo iškilmė, bet kartu tai ir visos bendruomenės, ir kraštiečių susibūrimo dienos. Nuo 2009-ųjų, kuomet mūsų šventovė buvo dvasiniais ryšiais sujungta su Mergelės Marijos Didžiąja bazilika Romoje, Žolinės atlaidai švenčiami visas aštuonias dienas. Todėl, tai ne tik mūsų bendruomenės, bet ir visos Panevėžio vyskupijos ir Aukštaitijos regiono šventė“, – pasakojo dvasininkas ir sakė, kad šiųmetė Žolinė pasižymės Aukštaitijos metų paminėjimu ir prisiminimu apie Ukrainoje vis dar vykstantį skaudų karą.

Didieji Žolinės atlaidai.

„Beje, šių metų atlaidų temą, kaip ir kasmet, parenka Panevėžio vyskupas, kuris parinko seniausios maldos į Mariją žodžius: „Tavo apgynimo šaukiamės, šventoji Dievo Gimdytoja“. Tai žodžiai, kuriuos randame litanijos maldoje ir mūsų Bazilikoje esančios Marijos – Aukštaitijos Karalienės – 1901 m. pastatytos skulptūros papėdėje. Žinant, kuo gyvena dabartinis pasaulis, Dievo Motinos Marijos apgynimo mums visiems reikėjo ir labai reikia.

Rugpjūčio 15 d., antradienis, Didžioji Žolinės diena.

 

6, 9, 18 val. – Šv. Mišios.

 

10 val. Žolinės kermošius bazilikos aikštėje.

 

12 val. – Šv. Mišios ir žolynų šventinimas. Vyks tiesioginė transliacija per LRT televiziją.

 

Žolinės pakermošio koncertai miestelio aikštėje: 14 val. Aistė Smilgevičiūtė ir varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Sklepučini“.

 

19 val. grupė „Nešpėtni bernai“.

 

20 val. atlikėja Laisva.

 

21 val. grupė „Vanilinis dangus“.

 

Rugpjūčio 16 d., trečiadienis, Ligonių ir Caritas diena.

 

Rugpjūčio 17 d., ketvirtadienis, Kunigų ir Pašvęstųjų diena.

 

Rugpjūčio 18 d., penktadienis, Šv. Juozapato ir tikybos mokytojų bei Katechetų diena.

 

Rugpjūčio 19 d., šeštadienis, Marijinių organizacijų diena.

 

Rugpjūčio 20 d., sekmadienis, Žemdirbių ir parapijos diena.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Krekenavos bazilikos altorių puošia šventosios šeimos paveikslas

confident-noyce

Šiandien Krekenavoje – didžiųjų Žolinės atlaidų šventimas

confident-noyce

Krekenaviečiai ruošiasi Žolinių šventei: garsiąją baziliką puoš vietinių moterų kūrybiškos kompozicijos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau