Didės apylinkės teismų teisėjų atlyginimai

Didės apylinkės teismų teisėjų atlyginimai

JP / DELFI nuotr.

Seimas priėmė Teisėjų atlyginimų įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo 2019 m. sausio 1 d. didinti atlyginimus apylinkių teismų teisėjams. Už teisės akto pakeitimus balsavo 88 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 19 parlamentarų.

Pasak pasiūlymo iniciatorių, įstatymo projekto rengimą paskatino tai, kad apylinkių teismų teisėjų pareiginės algos dydis yra neproporcingas, atsižvelgiant į teisėjams keliamus kvalifikacinius reikalavimus, jų darbo krūvį. Be to, skirtumai tarp skirtingų grandžių bendrosios kompetencijos teismų teisėjų pareiginių algų koeficientų nėra vienodi – aukštesnės grandies teismų teisėjų pareiginės algos koeficientai nuosekliai skiriasi vienu baziniu dydžiu, tuo tarpu skirtumas tarp apylinkių ir apygardų teismų teisėjų pareiginių algų koeficientų – trys baziniai dydžiai.

Priimtomis pataisomis nuspręsta didinti apylinkių teismų teisėjų pareiginės algos koeficientą nuo 14,2 iki 16,2 ir jis bus vienetu mažesnis nei apygardų teismų teisėjų.

BIC

Pagal naujas nuostatas taip pat didės šių teismų pirmininkų bei jų pavaduotojų pareiginių algų koeficientai. Apylinkių teismų pirmininkų pareiginės algos koeficientas didinamas iki 18,2, o jų pavaduotojų – iki 17,2.

AIK

Labirintų parkas

Mano namukas

Biuro verslas

Dattoo tattoo

Panevėžio gimtadienis

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.