„Devynbėdžiai“ sužavėjo žiūrovus festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris“

„Devynbėdžiai“ sužavėjo žiūrovus festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris“

 „Geriausias festivalio spektaklis – Juozo Miltinio dramos teatro „Devynbėdžiai“ – skelbia 37-ojo festivalio „Lietuvos teatrų pavasaris“, vykusio Kaune balandžio 7-27 d., apžvalgos.

Už Skalno vaidmenį žavusis aktorius Tauras Junevičius apdovanotas prizu, kurį įsteigė buvusi pirmoji Kauno pora – Jurgitos ir Andriaus Kupčinskų šeima. Prizas įteiktas ir talentingam jaunajam režisieriui Mariui Meilūnui, – jį apdovanojo bendrovė „SBA koncernas“.

Labiausiai patikusius spektaklius rinko festivalio žiūrovai ir vertinimo komisija – teatrologai Vitalija Truskauskaitė (žiuri pirmininkė), Jurgita Staniškytė, Rūta Mažeikienė, Deimantė Dementavičiūtė – Stankuvienė ir Edgaras Klivis.

BIC

Festivalis „Lietuvos teatrų pavasaris“ – vienas populiariausių festivalių, pritraukiančių pilnutėles sales. Tradicija, palaikoma Kauno miesto savivaldybės ir solidžių rėmėjų, gyvuoja nuo 1977 m., kai buvo surengtos pirmosios teatro dienos „Vaidiname darbininkams“. Šiemet festivalyje dalyvavo 12 spektaklių, kuriuos pamatė per 6 tūkst.žiūrovų.

Festivalio panoramoje – naujausi ir geriausi spektakliai, pateisinantys gausiai lankančios publikos lūkesčius. Pristatyti žinomų, tituluotų režisierių – Oskaro Koršunovo, Aido Giniočio, Rolando Atkočiūno, Gintaro Varno – kūrybiniai darbai. Susipažinta ir su jaunaisiais festivalio debiutantais: Baliu Latėnu, Mariumi Meilūnu, Vaidu Viliumi, Loreta Vaskova, Pauliumi Ignatavičiumi, Egle Kižaite.

Kiti „Lietuvos teatrų pavasario Kaunas 2015“ festivalio laureatai:

Už Erikos Rot, biologijos, chemijos, geografijos mokytojos vaidmenį Lietuvos Nacionalinio dramos teatro spektaklyje „Kankinys“ prizas skirtas aktorei Monikai Vaičiulytei. Prizą įsteigė Rasos ir Kazio Starkevičių šeima.

Už improvizaciją ir teatrinę žaismę Keistuolių teatro spektaklyje „Atleisk jiems – jie nežino, ką daro“ apdovanota režisierė Eglė Kižaitė. Prizą įsteigė kelionių organizatorius „Eura“.

Už pagarbą moderniai klasikai Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklyje „Žaidimo pabaiga“ apdovanotas režisierius Paulius Ignatavičius. Prizą įsteigė kelionių organizavimo bendrovė “Kauno piligrimas“. Režisieriaus P.Ignatavičiaus juodoji komedija “Chefecas arba visi nori gyventi” pagal Ch.Levino pjesę pastatytas Juozo Miltinio dramos teatre, – taip pat vienas lankomiausių ir mėgstamiausių šio sezono spektaklių.

Už teatrinės kūrybos originalumą Apeirono teatro spektaklyje „Antišou. Likučiai po Dievo“ apdovanotos režisierės Greta Kazlauskaitė ir Eglė Kazickaitė. Prizą įsteigė Editos ir Fortūnato Gudišauskų šeima.

Už spektaklio scenografiją Klaipėdos dramos teatro spektaklyje „Girti“ apdovanota dailininkė Lauryna Liepaitė. Prizą įsteigė „SBA koncernas“.

Geriausia jaunoji režisierė – Loreta Vaskova, apdovanota už Klaipėdos dramos teatro spektaklį „Girti“.  Prizą įsteigė AB „Volfas Engelman“.

Šio festivalio dėka dauguma Kauno krašto žiūrovų turi galimybę gyvai susipažinti su Lietuvos teatro panorama ir patys skirti prizus patraukliausių spektaklių kūrėjams. Profesionali teatrologų žiuri vertina ir skiria prizą režisieriui už geriausią festivalio spektaklį. Jos išsakyta kritika skatina Lietuvos teatrus nesustoti, atnaujinti savo požiūrį į šiuolaikinėje erdvėje gyvenančio žmogaus kultūrinius poreikius.

Šiemet žiuri geriausiu išrinko Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklį „Biografija: Vaidinimas“. Režisierius Gintaras Varnas. Jam įteiktas Kauno miesto savivaldybės įsteigtas prizas.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.