Dešimtokų lietuvių kalbos patikrinimą išlaikė 94 proc. mokinių

Dešimtokų lietuvių kalbos patikrinimą išlaikė 94 proc. mokinių

BNS / DELFI nuotr.

Dešimtokų lietuvių kalbos patikrinimą išlaikė kiek daugiau nei 94 proc. mokinių, lietuviškose mokyklose besimokantiems paaugliams sekėsi kiek geriau, nei vaikams iš tautinių mažumų mokyklų, pranešė Nacionalinis egzaminų centras.

Lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinime (PUPP) 4 – 10 balų įvertinimą gavo 22 tūkst. 98 mokiniai, žemesnį balą surinko 1375 dešimtokai.

Pasiekimų patikrinimą sudaro trys dalys – viena dalis žodžiu ir dvi dalys raštu.

BIC

Mokiniai iš lietuviškų mokyklų ir tautinių mažumų mokyklų atliko tas pačias užduotis, jų vertinimo kriterijai buvo taip pat vienodi.

Tarp 22 tūkst. 588 mokinių iš lietuviškų mokyklų patikrinimą išlaikė 94,3 proc. vaikų.

Lyginant su praėjusiais metais, šiemet vienu procentu tokių mokinių daugiau.

Padaugėjo ir tų mokinių, kurie gavo 9–10 balų įvertinimą: šiais metais jų 15,4 proc., o 2018 metais 9–10 balų įvertinimą gavo 12 proc. mokinių.

Tuo metu tarp 885 vaikų iš tautinių mažumų mokyklų PUPP išlaikė 90,14 procentas.

Lyginant su praėjusiais metais, šie rezultatai truputį pagerėjo. Pernai 4–10 balų lietuvių kalbos ir literatūros PUPP įvertinimą gavo 89 proc. tautinių mažumų mokinių.

Šiais metais 9–10 balų įvertinimą gavo 7,12 proc. mokinių. Šis rodiklis taip pat geresnis negu pernai: 2018 metais aukščiausius įvertinimus gavo 4,2 proc. vaikų.

Kaip ir kasmet, dalies mokinių pasiekimų patikrinimo darbai buvo vertinami iš naujo Nacionaliniame egzaminų centre.

Birželio 19 dieną bus skelbiami matematikos pasiekimų patikrinimo rezultatai.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.