28 C
Panevėžys
Penktadienis, 7 rugpjūčio, 2020

Derliaus šventėje – derlingi apdovanojimai Panevėžio rajono ūkininkams

Jau tapo tradicija rudenį, simboliškai žymintį derliaus pabaigtuves, organizuoti didžiausią Panevėžio rajono žemdirbių metų šventę „Derlius 2018“. Dvidešimt trečiąjį kartą rengiama šventė šiemet vyko Panevėžio kino centre „Garsas“. Spalvinga, gausi apdovanojimų ir linksma atmosfera suvienijo šimtus Panevėžio rajono gyventojų ir svečių. Pagerbti ūkininkai, žemės ūkio darbuotojai ir bendrovės, įvertintas derlius, aptarti metų rezultatai.

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Vytas Jakubonis sveikindamas susirinkusiuosius pažymėjo, kad Derliaus šventė – tai proga padėkoti žemdirbiams ir kaimo žmonėms už gausų derlių, tautinių tradicijų ir kultūros puoselėjimą bei puiki galimybė pabendrauti, pasidžiaugti vieni kitų laimėjimais, pasiekimais, mažomis ir didelėmis pergalėmis.

„Į šią šventę pakviečiami darbščiausi žemės ūkio darbuotojai, ūkininkai, ūkininko ūkio darbuotojai, žemės ūkio įmonių darbininkai, specialistai, vadovai, nes visi Jūs esate labai reikšmingi mūsų rajonui ir Lietuvai. Darbščių ir sumanių žemdirbių dėka mūsų kaimas tampa moderniu ir europietišku, o Jūsų gaminama kokybiška žemės ūkio produkcija garsina Lietuvą visame pasaulyje“, – kalbėjo V. Jakubonis.

Deja, anot vedėjo, žemdirbių darbo sėkmė nemaža dalimi priklauso nuo gamtos kaprizų. Praėję ir šie metai dar kartą parodė, kad ne visada sėkmė priklauso nuo žmogiškojo faktoriaus. Pernai dėl užsitęsusių liūčių liko nenuimta daugiau kaip 3 600 ha įvairių žemės ūkio kultūrų, daugiausia kviečių, grikių, žirnių ir kt. Šiemet užsitęsusi sausra smarkiai sumažino ypač vasarinių javų derlių, o žieminių javų buvo pasėta net 40 proc. mažiau nei trejų metų vidurkis, derlingumas sumažėjo vidutiniškai apie 30–35 proc. Vis tik yra kuo ir pasidžiaugti: kasmet deklaruojamas žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotas – didžiausias šalyje. V. Jakubonio duomenimis, šiemet 2 774 pareiškėjai deklaravo daugiau kaip 113 tūkst. ha žemės ūkio naudmenų, beveik kasmet į aruodus rajone subyra ketvirtis milijono tonų javų. Pagal bendrąją žemės ūkio produkcijos gamybą Panevėžio rajonas užima antrąją vietą šalyje, ketvirtąją – pagal augalininkystės bendrąją produkciją, trečiąją – pagal gyvulininkystės.

Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis ūkininkams negailėjo gero žodžio ir dėkojo už nuoširdų triūsą ir kantrybę sunkiu kasdieniu darbu kuriant ne tik savo šeimos, bet ir viso rajono gerovę.

Po sveikinimo kalbų į sceną vienas po kito pradėjo kilti pirmieji nusipelnę ūkininkai. Už kruopštų ir sąžiningą darbą, pažangų ūkininkavimą, savivaldybės Padėkos raštais apdovanoti ir alpakų vilnos rankų darbo suvenyriniai gaminiai įteikti šiems ūkininkams, žemės ūkio įmonių darbuotojams ir seniūnijų darbuotojams: Mariui Ignatavičiui, Danguolei Jankauskienei, Jūrui Kielai, Zeniui Kubiliui, Tadui Strielkauskui, Ramūnui Urbonui. Už pavyzdingai prižiūrimą bityną, bičiulystės sklaidą apdovanota Panevėžio bitininkų draugijos valdybos narė Sigita Zlatkienė.

Šventėje pasveikintas ir pirmasis Lietuvos ūkininkų sąjungos Panevėžio rajono skyriaus narys Petras Sunkurys, įstojęs į sąjungą dar 1989 m. rugpjūčio 14 d.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos padėkos skirtos už sėkmingą grūdininkystės ūkio kūrimą ir plėtojimą Krekenavos seniūnijos ūkininkui Valerijui Juknevičiui, už pažangų ūkininkavimą ir gerus ūkinės veiklos rezultatus Ramygalos seniūnijos ūkininkui Algiui Dranseikai, už ilgametį sąžiningą darbą ir žemdirbystės tradicijų perdavimą jaunajai kartai traktorininkui-kombainininkui Stasiui Vasilenko, už netradicinio žemės ūkio verslo plėtrą, plačią edukacinę veiklą populiarinant sraigininkystę Miežikių seniūnijos ūkininkei Janinai Krikštaponienei, už sėkmingą augalininkystės ūkio plėtrą ir geranorišką paramą bendruomenei Ramygalos seniūnijos ūkininkui Artūrui Aleliūnui.

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininko Arūno Svitojaus padėkas pelnė Tomas Mulevičius, Egidijus Vaičiūnas. Už paramą ŽŪR vykdomam projektui „Auginkime Lietuvą“ padėka įteikta ūkininkui Rimantui Barzdai.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumo narė Angelė Narbutienė padėkas įteikė Ėriškių žemės ūkio bendrovės sandėlininkui Algimantui Paliliūnui bei Daukniūnų žemės ūkio bendrovės ilgametei buhalterei Solveigai Mamavičienei. Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko Jono Talmanto padėka įteikta Karsakiškio seniūnijos ūkininkui Petrui Šimkui.

Bene didžiausia šventės kulminacija tapo geriausių rajono ūkininkų apdovanojimai. „Metų ūkio“ apdovanojimą šiemet pelnė Ramygalos ūkininkai Danguolė ir Algis Kisieliai. Antri liko Karsakiškio seniūnijos ūkininkai Vida ir Antanas Jackevičiai, trečia vieta atiteko Smilgių seniūnijos ūkininkams Inetai ir Donatui Tumams.

Iškilmingos šventės metu pagerbti ir Rudeninio arimo konkurso laureatai. Garbingą trečiąją vietą pelnė Mindaugas Petrikonis, antrąją – Kęstutis Šukys, pirmoji atiteko R. Barzdos ūkio artojams – Dariui Mickevičiui ir Valdemarui Nakvosui. Visiems laureatams užrištos šventinės juostos.

Renginyje pasveikintas ir rugsėjį Lietuvos artojų varžybose jauniausio artojo titulą pelnęs Panevėžio profesinio rengimo centro moksleivis Augustinas Vasiliauskas.

Šventėje ūkininkus sveikino ir jiems dėkojo įvairių bendrovių atstovai, už svarų indėlį į Lietuvos žemės ūkį žemdirbiams padėkų negailėjo ir Lietuvos Respublikos Seimo nariai, ir Europos Parlamento atstovai.

Atsidėkodami už dovanas, rajono ūkininkai sveikintojams įteikė po duonos kepalą, o skambiomis dainomis šventę vainikavo Miežiškių kultūros centro kapelos „Rudenėlis“ koncertas.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šiųmetinė javapjūtė kitokia – pirmieji kuliami geriausiai šalčius atlaikę rugiai

confident-noyce

A. Veryga nusilenkė Panevėžio medikams

confident-noyce

A. Veryga įteikė apdovanojimus Panevėžio medikams

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau