Dėmesys regionams – 2016 metų prioritetas

Dėmesys regionams – 2016 metų prioritetas

0

JP / SAM nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, susitikusi su Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovais peržvelgė ministerijos kuruojamas programas, kuriose aktyviai dalyvauja savivaldybės.

„Paskutiniais metais skiriame ypatingą dėmesį regionams, todėl atsirado ne viena specialiai rajonų žmonėms skirta priemonė“, – pabrėžė ministrė A. Pabedinskienė.

Pasak ministrės, kaip pavyzdys aktyvaus domėjimosi regionų klausimais yra nuo lapkričio 1-osios 60 procentų padidinta kompensacija būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies dengimui, taip siekiant, kad kuo daugiau žmonių ja pasinaudotų.

BIC

A. Pabedinskienės teigimu, tokie pakeitimai buvo skubiai įgyvendinti būtent įvertinus pirmo pusmečio pasikeitimus įvairių savivaldybių nekilnojamojo turto nuomos rinkoje.

Pasak ministrės A. Pabedinskienės, šiemet ministerija, skirdama ypatingą dėmesį regioninei politikai, patvirtino „Regioninės jaunimo politikos stiprinimo 2015-2017 metų veiksmų planą“ ir skyrė 86 tūkst. eurų regioninės jaunimo politikos įgyvendinimui. Pagrindinis šio plano tikslas – stiprinti jaunimo politikos įgyvendinimą savivaldybėse, užtikrinant tarpžinybinį ir tarpsektorinį bendradarbiavimą bei infrastruktūrą, atsižvelgiant į jaunimo poreikius. Regioninių jaunimo organizacijų tarybų stiprinimo programoms įgyvendinti beveik 1,34 mln. eurų šiemet skyrė Jaunimo reikalų departamentas prie SADM.

Taip pat labai svarbus regioninės politikos įgyvendinimo įrankis – bendruomeninės organizacijos, kadangi tai vienos iš svarbiausių nevyriausybinių organizacijų, sutelkiančių vietos žmones ir atstovaujančių jų prioritetams.

Ministrė pabrėžė, kad jau 2015 metais Vietos bendruomenių programai įgyvendinti skirta beveik 300 tūkst. eurų daugiau nei pernai (2014 m. skirta 2,6 mln. eurų).

Pasak jos, 2016 metais bendruomenėms taip pat numatoma skirti ypatingą dėmesį – ketinama įgyvendinti naują bendruomenių veiklos finansavimo modelį, kai konkurso būdu bus finansuojami bendruomeninių organizacijų veiklos projektai, skirti bendruomenių veiklos stiprinimui.

Susitikime ministrė atkreipė dėmesį, kad 2016 metais didėja finansavimas ir vaikų dienos centrams. Jis, lyginant su 2015 metais, didės 500 tūkst. eurų, tad šalies regionų nevyriausybinės organizacijos galės aktyviau dalyvauti vaikų dienos centrų projektų konkurse ir gauti tinkamą finansavimą.

„Ir labai noriu pažymėti, kad dienos centrus galės lankyti visi miestų, miestelių vaikai“, – pasidžiaugė ministrė Algimanta Pabedinskienė.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.