Dembavos progimnazijoje – unikalus bokštų miestelis

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖ
Fotokamilė adomaitytė
Dembavos progimnazijoje – unikalus bokštų miestelis.

Švenčiant Vasario 16-ąją – Valstybės atkūrimo dieną – Dembavos progimnazijos sporto salėje išaugo unikalus bokštų miestelis. Iš 483 įvairių kartoninių dėžių mokiniai kartu su ikimokyklinukais pastatė dešimt bokštų ir ant kiekvieno iškėlė trispalvę – taip bendruomenė švenčia Lietuvą.

Įkvėpė japonų patirtis

Dembavos progimnazija nuo rugsėjo 1-osios vykdo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas. Kadangi Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“ nėra galimybės priimti visus norinčiuosius,  Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimu Dembavos progimnazijoje įsteigta ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupė. Šiuo metu joje ugdosi 10 vaikų nuo 2 iki 6 metų. Juos moko ikimokyklinio ugdymo mokytojos Kamilė Adomaitytė ir Guoda Žilienė. Mokytojos Guodos  iniciatyva ir gimė šis unikalus projektas „Pastatykim dėžių bokštą ir iškelkim trispalvę“.

„Dirbdama šioje įstaigoje esu laiminga, nes tai naujos kartos darželis su šiuolaikiniu ugdymu. Būtent todėl įgyvendinom ir šį projektą. Svarbu sukurti vaikams tokią aplinką, kad jie patys ją tyrinėtų, pažintų,  kad būtent per savo patirtį suprastų, kaip viskas gyvenime vyksta. Dalyvavau Panevėžio rajono švietimo centre priešmokyklinio ugdymo mokytojams organizuotuose mokymuose, kur buvo pristatomos įvairios projektinės veiklos. Viena jų – kaip vaikai Japonijoje iš kartoninių dėžių konstruoja įvairius statinius. Mane tai įkvėpė“, – sakė G. Žilienė.

Dembavos progimnazijoje – unikalus bokštų miestelis.

Statybose – laisvė kurti

Anot mokytojos, kartoninės dėžės dažnai išmetamos, o iš jų tiek daug galima padaryti: pastatyti namą, sukonstruoti laivą ar bokštą pastatyti.

„Vaikams nereikia daug spalvotų žaislų,  jiems reikia paprastų priemonių ar įrankių, kaip šiuo atveju – įvairių dėžių. Iš jų statant bokštus vystosi vaikų mąstymas, jie atranda daug įvairių ir įdomių inžinerinių sprendinių, vaikai galvoja, kaip dėlioti dėžes, kad jos nekristų, kaip sutvirtinti, kad bokštas stovėtų. Statydami supranta, kad apačioje negali dėti mažų dėžių, o viršuje iškelti didelių, nes bokštas sugrius. Mums nebuvo svarbu dėžių grožis, jų išvaizda,  esmė – pats procesas. Norėjome, kad vaikai patirtų gerų emocijų konstruodami ir  bendraudami. Vaikai laimingi, šypsosi, nes jiems suteikta laisvė kurti, jie nebuvo įsprausti į jokius rėmus“, – kalbėjo G. Žilienė.

Dembavos progimnazijoje – unikalus bokštų miestelis.

Mokėsi pažinti save

Dembavos progimnazijos direktorė Aušra Raišienė džiaugėsi projekto autorės G. Žilienės iniciatyva.

„Džiugu, kad jauno žmogaus idėjos yra priimtinos bendruomenei, pilietiškos ir šiuolaikiškos. Sumanymas pastatyti pilį iš paprastų dėžių skirtas ugdyti vaikų inžinerinį mąstymą, gebėjimą konstruoti“, – sakė A. Raišienė.

Tęsdama pasakojimą ji sakė, kad prieš statydami bokštus salėje mažieji „repetavo“ ir bokštą konstravo grupėje.

„Vaikams buvo atradimas, kad vienas gali ant kėdės užlipti, kitas – ant stalo. Kiekvienas turėjo galimybę pažinti save ar patirti naujus pojūčius: dalis vaikų pajuto, kad bijo aukščio. Kartu vaikai mokėsi ir bendruomeniškumo, dalijosi darbais, vieni kitiems padėjo. Be to, matavosi dėžes, nes juk pirmiausiai reikia į dėžę įlipti, užsidaryti, pasislėpti ir tik paskui konstruoti“, – nuotaikingas valandėles prisiminė direktorė ir apibendrindama tvirtino , kad per žaidimą vaikai atrado daug naujų dalykų, patirčių.

Labai smagu, kad į šį projektą įsitraukė ir bokštus statė ne tik Dembavos progimnazijos mokiniai,  mokyklos darželio ugdytiniai, bet ir progimnazijos partneriai –Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ auklėtiniai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžys didžiuojasi: S. Eidrigevičiaus ir R. Aleknaitės-Bieliauskienės nuopelnai įvertinti valstybės apdovanojimais

JP Redakcija

Jaunimas sostinėje Vasario 16-ąją paminėjo simboline eisena „Lietuvos valstybės keliu“

JP Redakcija

V. Landsbergis geopolitinių iššūkių laikais kviečia būti vieningiems

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads