Dembavos progimnazijoje – netradicinės tikybos ir pilietiškumo pamokos

Dembavos progimnazijoje – netradicinės tikybos ir pilietiškumo pamokos

A. KLEBONAITĖ / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Dembavos miškelio pakraštyje, buvusioje molio kasimo vietoje, pokario metais užkasti Vyčio ir Algimanto apygardų partizanų kūnai. Du kapai yra nelankomi, juose palaidoti 1945-1947 m. žuvę nežinomi laisvės kovotojai.

Tik šalia ošiančios pušys galbūt mena,  kieno jie buvo sūnūs, broliai,  mylimieji, tikėję, kad Lietuva vėl bus nepriklausoma ir laisva. Ir savo sunkią partizanų dalią atspindinčiose dainose apdainavę motinų, laiminančių į mišką išeinančius sūnus, raudas bei prašymus mergelėms puošti jų kapus.

BIC

Antrus metus prieš Vėlines žuvusiųjų prašymus pildo Dembavos progimnazijos 6 klasės mokiniai.

Praėjusiais metais integruotų tikybos ir dailės pamokų metu neprižiūrimus kapus jie papuošė taip, kaip kapai buvo puošiami partizanų jaunystės metais: ąžuolo lapais, žaliuojančiomis šakelėmis, kankorėžiais. Šiais metais mokykloje vyko iniciatyva „Papuošk nežinomo laisvės kovotojo kapą“.

Progimnazijos bendruomenės nariai aukojo gėlių, žvakių, o 6 klasės mokiniai nuoširdžiai ir atsakingai padirbėjo.

Darbščių rankų supurenta žemė pasipuošė baltais ir violetiniais  viržių žiedynais, iš akmenukų sudėliotais kryželiais. Pati gamta palaikė šią iniciatyvą, dovanodama šiltą ir saulėtą dieną.

Tęsdami veiklas partizanų tema, vyresniųjų klasių mokiniai lapkričio 10 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose žiūrės roko operą „Priesaika“.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.