23 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024

Dembaviškius piktina krepšinio aikštelės šalia Dembavos progimnazijos būsena

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Dembaviškius piktina krepšinio aikštelės šalia Dembavos progimnazijos būsena.

Dembaviškius papiktino krepšinio aikštelės šalia Dembavos progimnazijos būsena. Anksčiau šioje aikštelėje buvo galima ir krepšinį žaisti, ir šiaip pasportuoti. Tačiau dabar aikštelė apžėlusi piktžolėmis ir per žoles vargiai matosi, kad aikštyno danga – asfaltas. Be to, krepšinio stovai aprūdiję, lentos sulūžusios, o ant lankų nebėra tinkliukų.

Dembavos gyventoja Raminta L. pasakojo, kad anksčiau, kai dar gyveno miestelyje ir lankė mokyklą, dažnai žaisdavo krepšinį ir džiaugėsi galimybe sportuoti. Dabar gi jai liūdna, kad aikštelė apleista ir joje nesilanko krepšinio mylėtojai. Progimnazijos direktorė Aušra Raišienė ramina dembaviškius ir sako, kad kitąmet krepšinio aikštelė bus sutvarkyta.

Aikštelė mokyklai daro gėdą

Raminta L. pasakojo, kad anksčiau gyveno Dembavoje ir mokėsi mokykloje.

„Labai mėgau žaisti krepšinį ir mielai lankiausi krepšinio aikštelėje. Tačiau dabar nenorėčiau toje aikštelėje žaisti – tai tiesiog neįmanoma. Krepšio lankai seni, vieno net nėra, o krepšinio stovai labai surūdiję. Ši krepšinio aikštelė vienintelė Dembavoje ir tai reiškia, kad krepšinio žaisti nėra kur“, – aiškino dembaviškė ir teigė, kad aikštelė netvarkyta jau seniai.

Pasak Ramintos, neaišku, kaip ir kur krepšinį žaidžia Dembavos progimnazijos moksleiviai.

„Juk krepšinį mėgsta daugelis vaikų, ir šis žaidimas jiems – svarbus. Be to, šalia krepšinio aikštelės yra pušynėlis. Jį irgi reikėtų sutvarkyti ir padaryti kaip parką. Juolab kad pabrėžiama, jog moksleiviams būtina kuo daugiau būti gamtoje ir ja domėtis. Tuo tarpu Dembavos progimnazijos vaikai negali naudotis krepšinio aikštele ir kuo ilgiau būti lauke. Progimnazija renovuota ir atrodo gražiai, bet krepšinio aikštelė mokyklai daro gėdą. Paskutinis lašas buvo, kai mano teta pamatė, kad nupjauti medžiai ir suversti ant krepšinio aikštelės. Šiaip estetinis vaizdas aplink krepšinio aikštelę – baisus“, – sako Raminta ir mano, kad krepšinio aikštele turėtų susidomėti ne tik mokyklos vadovai, bet ir Velžio seniūnijos seniūnas, nes Dembava priklauso minėtai seniūnijai.

Dembaviškius piktina krepšinio aikštelės šalia Dembavos progimnazijos būsena.

Parengė projektą

Velžio seniūnijos seniūnas Andrius Viržaitis, išgirdęs krepšinio aikštelės istoriją, trumpai paaiškino: „Krepšinio aikštelė priklauso Dembavos progimnazijai, todėl sutvarkyti ją turėtų mokykla. Seniūnija to daryti nesiruošia ir nėra privalu tai daryti.“

Dembavos progimnazijos direktorė Aušra Raišienė laikraščiui „Tėvynė“ teigė žinanti, kad krepšinio aikštelę reikia tvarkyti ir kad ja naudotis moksleiviai negali.

„Dembavos mokykla dalyvauja projekte „Visos dienos mokykla“, todėl šią aikštelę planuojame tvarkyti. Yra parengtas projektas rekonstruoti krepšinio aikštelę. Pradėjus planuoti aikštelės remonto darbus, buvo paprašyta išpjauti medžius, kurių šaknys trukdė ir iškilnojo asfalto dangą. Medžių pjovimą suderinome su urėdija ir jie jau išvežti. Ruošiamės aikštelės remontui, bet iki šio rugsėjo nespėsime to padaryti, nes dar nepaskelbtas viešasis konkursas remonto darbams atlikti. Greičiausiai aikštelės remonto darbai prasidės tik kitais metais, nes konkursas bus skelbiamas tik kitų metų pradžioje“, – pasakojo A. Raišienė ir teigė, kad krepšinio aikštelės remonto darbai gali kainuoti apie 50 tūkst. eurų, o lėšas panaudoti reikia iki 2025 m. gruodžio 31 dienos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Klaipėdos gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje – baigiamieji darbai

confident-noyce

Savivaldybė perima stovėjimo aikštelę prie Seimo, ketina statyti konferencijų centrą

confident-noyce

„Dembava“ šiemet siekia tik aukščiausių tikslų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau