Dėl Ž. Pavilionio raštų A. Skaisgirytei Prezidentūra kreipėsi į Seimo etikos sargus

AutoriusMilena Andrukaitytė (bns)Fotobns
Ž. Pavilionis.

Dėl Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininko konservatoriaus Žygimanto Pavilionio raštų su klausimais prezidento Gitano Nausėdos vyriausiajai patarėjai Astai Skaisgirytei Prezidentūros kanceliarija kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (EPK).

Prezidentūros kanceliarija savo rašte Etikos ir procedūrų komisijai nurodo, kad Seimo komiteto vadovas negali reikalauti atsakymų iš politinio pasitikėjimo pagrindu prezidento patarėja dirbančios A. Skaisgirytės, ir kelia klausimą, ar toks Ž. Pavilionio elgesys atitinka konstitucinę Seimo nario priesaiką.

„Siekiant bendrų tikslų valstybei, raginame nedelsiant grįžti prie konstruktyvaus, abipuse pagarba ir pasitikėjimu grįsto bendradarbiavimo“, – sakoma Prezidentūros rašte EPK, kurį pasirašė Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė.

Ž. Pavilionis raštu į A. Skaisgirytę kreipėsi po Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos viešų aiškinimųsi, ar apie tuometinės Vokietijos kanclerės Angelos Merkel skambuti Baltarusijos autoritariniam vadovui Aliaksandrui Lukašenkai žinojusi Prezidentūra apie tai informavo Užsienio reikalų ministeriją.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tuomet žurnalistams sakė apie šiuos skambučius sužinojęs ne iš Prezidentūros, o iš užsienio partnerių, ir situaciją pavadino apmaudžia. Prezidento patarėja A. Skaisgirytė interviu Žinių radijui teigė, kad informacija Prezidentūra dalinasi tiek, kiek reikia.

„Nežinau, ar reikėtų sureikšminti šituos dalijimusis. Žinoma, kad visi dalinasi informacija tiek, kiek reikia, ir prieš, ir po. Svarbiausia turbūt yra tai, kad žinutės, kurias norėjome perteikti, buvo perteiktos“, – sakė A. Skaisgirytė.

Ž. Pavilionis tuomet paskelbė, kad dėl jos viešų pasisakymų kvies A. Skaisgirytę pasiaiškinti į komiteto posėdį, o vėliau nusiuntė jai klausimus raštu.

Trečiadienį su Seimo URK vadovu Ž. Pavilioniu BNS susisiekti telefonu kol kas nepavyko.

Prezidentūra nurodo kanceliarijoje URK vadovo Ž. Pavilionio raštus, adresuotus A. Skaisgirytei, gavusi lapkričio 26 ir 29 dienomis.

„Raštuose prašoma, kad vyriausioji patarėja Seimo URK pirmininkui teiktų paaiškinimus dėl vyriausiosios patarėjos funkcijų, aiškintųsi dėl bendravimo su Užsienio reikalų ministerija (URM) ir Vyriausybe praktikos, aiškintųsi dėl viešų komentarų, pateiktų jos žinučių, siųstų URM, kopijas, pasiaiškintų apie konkrečių darbinių klausimų derinimą su prezidentu ir atskleistų bendravimo su prezidentu turinį“, – sakoma Prezidentūros rašte.

„Pažymėtina, kad raštuose, nenurodant teisinio pagrindo bei motyvų, įsakmiai nustatomas terminas, per kurį vyriausioji patarėja turi atsakyti į virš 50 iškeltų klausimų bei įvykdytų pateiktas užduotis, priešingu atveju grasinama kelti klausimą svarstyti Seimo URK bei inicijuoti specialios Seimo tyrimo komisijos sudarymą“, – teigia Prezidentūra.

Kanclerės pasirašytame rašte pažymima, kad „prezidento vyriausioji patarėja yra yra valstybės vadovo politinio pasitikėjimo valstybės tarnautoja, jokie kiti asmenys, be teisėto pagrindo, neturi teisės šiai valstybės tarnautojai duoti privalomų vykdyti nurodymų“.

Prezidentūra laikosi pozicijos, kad Ž. Pavilionio „oficialūs bei neoficialūs prašymai bei vieši pasisakymai, pasireiškiantys išgalvotos neigiamos informacijos skleidimu ir kišimusi į nepavaldaus valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą, neturi teisėto pagrindo bei nėra motyvuoti, neatitinka Seimo statute apibrėžtų Seimo nario ir atstovaujamo komiteto pirmininko įgaliojimų“.

„Yra pagrindo manyti, kad tokiais veiksmais, pasinaudojant tarnybine padėtimi, siekiama daryti psichologinį spaudimą vyriausiajai patarėjai bei mesti šešėlį jos reputacijai bei lojalumui valstybei. Tokia sisteminga neturinti teisėto pagrindo ir faktinio pagrindimo prieš konkretų, atsakingas pareigas einantį valstybės tarnautoją nukreipta veikla ne tik nedera su valstybės politikų elgesio nuostatomis, bet ir kelia itin rimtą susirūpinimą dėl jos atitikties konstitucinei Seimo nario priesaikai“, – sakoma Prezidentūros rašte.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Dėl kaukių nedėvėjimo – nemalonumai D. Kepeniui ir V. Ąžuolui: aiškinsis su Seimo etikos sargais

confident-noyce

Dėl V. Ąžuolo atostogų Egipte sesijos metu Seimo vadovė kreipėsi į etikos sargus

confident-noyce

Iš oro užfiksavo ežere susiformavusį įspūdingą raštą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau