Dėl sukčiavimo atliekų tvarkymo sektoriuje sulaikyti aštuoni įtariamieji papildyta

Dėl sukčiavimo atliekų tvarkymo sektoriuje sulaikyti aštuoni įtariamieji papildyta

BNS / Policijos nuotr.

Per tarptautinį tyrimą dėl sukčiavimo pakuočių tvarkymo sektoriuje teisėsaugos pareigūnai Lietuvoje ir neįvardijamoje užsienio valstybėje sulaikė aštuonis įtariamuosius, atliko per 40 kratų, pirmadienį pranešė policija.

Sulaikyti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio piliečiai.

Užsienio valstybės pareigūnai kol kas neįvardija, baimindamiesi pakenkti tyrimo sėkmei.

BIC

„Veikos mastas apima daugiau nei 500 tūkst. eurų. Veika daryta Lietuvoje ir užsienio valstybėje“, – spaudos konferencijoje sakė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Vytautas Kukaitis.

Pagrindinis tyrimo objektas – galbūt nesąžiningai atliekų tvarkymo sektoriuje veikiantys Lietuvos ir užsienio valstybių juridiniai vienetai, turintys teisę išrašyti gaminių ir pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančius dokumentus ir pažymas.

Tiriamos aplinkybės dėl fiktyvių sandorių grandinių, kuriuose atvaizduotos apmokestinamų atliekų surinkimo, perdirbimo, pardavimo ir išvežimo į kitą Europos Sąjungos šalį, dokumentų klastojimo, „dvigubų“ buhalterinių apskaitų, suklastotų dokumentų pagrindu gautų kelių šimtą tūkstančių eurų išmokų.

„Aštuoni asmenys įtariami organizuotoje grupėje vykdę įvairias nusikalstamas veikas“, – sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis. Keturi įtariamieji yra suimti.

Tyrimas susijęs su pakuočiu tvarkymu, jų išgabenimu į užsienio šalis.

„Veikos vyko visoje pakuočių tvarkymo grandinėje – nuo jų surinkimo, pedirbimo, iki išgabenimo iki užsienio šalis“, – sakė prokuroras V. Kukaitis.

Teisėsauga aiškinosi veiklą nuo 2014 metų iki dabar, tyrimai vykdomi dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo – tai yra fiktyvios ūkinės operacijos. Tiriamas ir piktnaudžiavimas tarnyba.

„Įtariama, kad ši veika negalėjo būti padaryta ir be asmenų privalėjusių užtikrinti skaidrų atliekų tvarkymo sektoriaus darbo organizavimą, dėl ko galimai buvo piktnaudžiaujama savo tarnybine padėtimi, siekiant turtinės naudos“, – rašoma Lietuvos kriminalinės policijos biuro pranešime.

Pasak prokuroro V. Kukaičio, tyrimo metu naudojamas Europos arešto orderis. Lietuvos kriminalinės policijos biurui padeda Europos Sąjungos (ES) pareigūnai. Lietuvos pareigūnai atliko tyrimo veiksmus užsienio valstybėje.

„Buvo sulaikyti asmenys, atliktos kratos, kiti asmenys sulaikyti Lietuvos Respublikoje. Kratos buvo sėkmingos ir Lietuvoje, ir užsienio valstybėje “, – sakė V. Kukaitis.

Vadovaujantis Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo nuostatomis, gamintojai ir importuotojai privalo pakuočių atliekų tvarkymo organizavimą pavesti gamintojų ir importuotojų organizacijai arba mokėti mokestį tiesiogiai į valstybės biudžetą, todėl tiriamos aplinkybės ir dėl taršos mokesčių praradimų į valstybės biudžetą.

Išaiškintas sukčiavimas atliekų tvarkymo sektoriuje

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.