Dėl penkiasdešimt centų senutę sumušęs kelmiškis kalės ketverius metus

Dėl penkiasdešimt centų senutę sumušęs kelmiškis kalės ketverius metus

BNS / Freepik.com nuotr.

Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmai ketveriems metams laisvės atėmimo nuteisė vyrą, sumušusį senutę ir atėmusį iš jos penkiasdešimt centų.

Kaip pranešė teismas, 53-ejų metų Kelmės rajono gyventojas P. Š. turės nukentėjusiajai atlyginti 3 tūkst. eurų neturtinės ir 60 eurų turtinės žalos.

„Nusikaltimas yra brutalus ir žiaurus, – pranešime cituojama bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų teisėja Laima Borkovskienė. – Plėšimas – tai nusikalstama veika, kuri priskiriama sunkių nusikaltimų kategorijai. Nusikaltimas padarytas prieš garbaus amžiaus moterį, suduodant jai smūgius kumščiais į įvairias kūno vietas ir padarant nežymų sveikatos sutrikdymą, taip atimant galimybę nukentėjusiajai priešintis ir pagrobiant jai priklausančius 50 centų.“

BIC

Pasak teismo, kaltinamasis nepripažino kaltės, keitė parodymus ir taip siekė suklaidinti teismą. Kaltinamasis yra keturis kartus teistas, iš jų tris kartus už smurtinius nusikaltimus. Nusikalstamą veiką vyras padarė praėjus keturiems mėnesiams po grįžimo iš įkalinimo įstaigos.

Anot teisėjos L. Borkovskienės, tai parodo kaltinamojo nenorą keistis, jo agresyvumą.

Kelmės rajono gyventojas P. Š. daug kartų baustas administracine tvarka, nedirba ir nėra registruotas Užimtumo tarnyboje, neturi nuolatinės gyvenamosios vietos.

Teismas nustatė, kad Kelmės rajono gyventojas P. Š. į senolės namus įsibrovė 2019 metų spalio pabaigoje apie 20 valandą. Užpuolikas išdaužė keturis langų stiklus ir į gyvenamąjį namą įlipo pro langą.

Vyras parvertė nukentėjusiąją ant grindų, mušė kumščiais į veidą, nugarą, sėdmenis, kojas. Moteris priešinosi ir ėmė šauktis pagalbos. Tuomet kaltinamasis, uždėjęs nukentėjusiajai ant burnos ranką ir rūbus, dusino ją bei reikalavo atiduoti pinigus. Užpuolikas pagrobė 50 centų. Nukentėjusiajai padarė nežymų sveikatos sutrikdymą, atėmė galimybę jai priešintis.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.