Dėl Panevėžio mero posto užvirs įnirtinga kova: aiškėja pirmieji kandidatai

Dėl Panevėžio mero posto užvirs įnirtinga kova: aiškėja pirmieji kandidatai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Gedimino BALČIŪNO, BNS, "Facebook", 15MIN.LT nuotr.

Jau prasideda tiesioginių merų rinkimų maratonas – partijos pradeda sudarinėti galimų kandidatų sąrašus, o tvirtinti juos planuojama rudenį. 

Kone pirmieji daugelio Lietuvos miestų kandidatus į merus patvirtino Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionių demokratai (TS–LKD). Konservatoriai patvirtino didžiąją dalį kandidatų į merus, bet kandidatai didmiesčiuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje bus tvirtinami rudenį.

BIC

Iš viso TS–LKD taryba patvirtino 44 kandidatūras. Tačiau dalyje savivaldybių kandidatų dar nėra, nes didesniuose miestuose nuspręsta rengti pirminius atvirus rinkimus. Tokie rinkimai planuojami surengti Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje ir Panevėžyje.

Atviri rinkimai

TS–LKD Panevėžio skyriaus pirmininkė Rasa Juknevičienė naujienų portalui JP aiškino, kodėl nepaskelbti konservatorių kandidatai mero rinkimuose Panevėžyje.

R. Juknevičienė.

„Buvo pakeisti partijos įstatai ir patvirtinta, kad galima surengti pirminius atvirus merų rinkimus. Pirmiausia buvo manyta, kad tokie rinkimai vyks trijuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Tačiau tokiai idėjai pritarė ir Panevėžio skyrius. Todėl lapkričio mėnesį Panevėžyje įvyks pirminiai atviri mero rinkimai. Juose savo nuomonę galės pareikšti ne tik partijos nariai, bet ir rėmėjai“, – pasakojo konservatorių lyderė Panevėžyje.

Jau turi du kandidatus

Pasiteiravus, ar jau yra numatyti kandidatai atviruose rinkimuose, R. Juknevičienė neslėpė.

„Galimi du kandidatai jau yra. Tai Indiana Grigienė ir Marius Mališauskas. Tokiais atvirais pirminiais rinkimais norime į Panevėžį sugrąžinti demokratiją, kurios dabar pasigendame.“

I. Grigienė yra TS-LKD Panevėžio skyriaus pirmininkės pirmoji pavaduotoja. Tuo tarpu M. Mališauskas šiuo metu dirba Kupiškio savivaldybės administracijos direktoriumi. Jis yra taip pat R. Juknevičienės pavaduotojas.

I. Grigienė ir M. Mališauskas.

Beje, kaip galima konservatorių kandidatė politiniuose užkulisiuose įvardijama ir Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dekanė Daiva Žostautienė.

Pati rinkimuose nedalyvaus

Seimo nare ir  TS–LKD Panevėžio skyriaus pirmininkė R. Juknevičienė naujienų portalui JP tvirtino, kad pati neplanavo dalyvauti tiesioginiuose mero rinkimuose.

„Niekada neplanavau ir niekam nesu sakiusi, kad dalyvausiu. Be to, manau, mano dalyvavimas mero rinkimuose sustabdytų partijos lyderių paieškas Panevėžio mieste, o stiprių lyderių miestui reikia“, – atviravo konservatorė.

Rinkimuose dalyvaus

Dabartinis miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas naujienų portalui JP drąsiai ir atvirai pasakė, kad dalyvaus kitąmet mero rinkimuose.

R. Račkauskas.

„Taip, dalyvausiu. Tačiau apie tai dar per anksti kalbėti. Dabar reikia darbus dirbti. Be to, tvirtinti kandidatūras turime laiko iki rudens. Juolab, kad tuomet ir pradės ryškėti galimos kandidatūros tiesioginiuose mero rinkimuose“, – konkretus buvo Panevėžio meras.

Kviečia atvirai diskusijai

Apie dalyvavimą kitąmet vyksiančiuose tiesioginiuose merų rinkimuose prabilo ir Seimo narys, pilietinio judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys.

„Pirmiausia, manau, reikia galvoti ne apie merų rinkimus, bet apie artėjančius savivaldos rinkimus. Kas yra svarbiau, išsiaiškinti yra vienas būdas – pilietinio judėjimo vidinės diskusijos. Turime išsiaiškinti, ar esame stiprūs, ar silpni, ar padarėme viską, kaip politinė jėga. Manau, kad ši diskusija padėtų išaiškinti keletą niuansų, kas turėtų būti kandidatu merų rinkimuose: dabartinis meras R. Račkauskas ar pilietinio judėjimo dabartinis pirmininkas – aš. Tai turėtų paaiškėti atviroje diskusijoje. Turime kritiškai pažvelgti ir įvertinti savo veiklą“, – kalbėjo P. Urbšys.

P. Urbšys.

Atsakomybės nebijo

Parlamentaras P. Urbšys tikina nebijąs prisiimti atsakomybės.

„Bet kuriuo atveju priimčiau atsakomybę, jei būčiau meru išrinktas kartu su pilietinio judėjimo „Kartu“ palaikymu ir, jei būčiau išrinktas be judėjimo palaikymo. Antra vertus, atviros diskusijos padėtų mums patiems išsigryninti, suvokti, kodėl einame į rinkimus: ar, kad išsaugotume kėdes, ar pateisinti žmonių lūkesčius“, – tęsė Seimo narys.

P. Urbšys ir R. Račkauskas.

Atviras dialogams ir debatams

Politiko nuomonė, ar reikalinga pilietinio judėjimo „Kartu“ vidinė atvira diskusija, nuspręsti turi visuotinis susirinkimas.

„Svarbu suprasti, jog tai ne vieno žmogaus idėja. Jei būtų pritarta tokiai diskusijai, debatai padėtų išsiaiškinti tolimesnius žingsnius. Jei judėjimas – atvira ir drąsi bendruomenė, neturėtume bijoti diskusijų įvairiomis temomis, net jei jos ir nepatogios. Esu už atvirus dialogus ir diskusijas“, – teigė galimas kandidatas į Panevėžio merus.

Kalba ir kitos partijos

Apie galimus kandidatus merų rinkimuose Panevėžyje kalba ir kitos partijos: Darbo partija, naujai pasikuriantis Lietuvos socialdemokratų darbo partijos skyrius, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovai.

S. Jakštienė.

Neoficialiais duomenimis, „darbiečiai“ mero rinkimuose ketina kelti dabartinę Panevėžio skyriaus pirmininkę Sandrą Jakštienę. Ji šiuo metu yra miesto Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Neatmetama, kad Panevėžyje įsteigus socialdarbiečių skyrių, mero posto siekti norės buvęs Panevėžio „darbiečių“ lyderis ir parlamentaras Petras Narkevičius.

P. Narkevičius.

Didžiausia intriga dėl kandidato į Panevėžio merus verda Lietuvos socialdemokratų partijos Panevėžio skyriuje. Realiausiu kandidatu įvardijamas buvęs „Panevėžio autobusų parko“ vadovas Rimantas Petukauskas prieš dvi savaites paliko partiją. Panevėžio „socdemų“ gretose iškilo lyderio krizė.

Beje, anksčiau apie Panevėžio mero postą atvirai kalbėjęs buvęs skyriaus pirmininkas Egidijus Gaidamavičius taip pat paliko ne tik skyrių, bet ir socialdemkratų partiją. Buvęs politikas pasinėrė į verslą.

Panevėžio „socdemai“ greičiausiai į miesto merus siūlys buvusį Panevėžio vicemerą, verslininką Ramūną Vyžintą. Beje, jis gali užimti ir Panevėžio skyriaus pirmininko postą. Tai turėtų paaiškėti rudenį.

R. Vyžintas.

Kol kas nėra žinoma, ar savivaldybių tarybų ir tiesioginiuose merų rinkimuose dalyvaus Panevėžio verslo atstovai. Praėjusiuose rinkimuose, susibūrę į judėjimą „Mums svarbu“, kandidatu į merus iškėlė Panevėžio kolegijos praktinio mokymo centro vadovą Kęstutį Lukoševičių.

Lyderių krizė yra ištikusi ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ Panevėžio skyrių. Iš skyriaus pasitraukusius buvusius lyderius nėra kam pakeisti.

Panevėžio liberalai praėjusiuose rinkimuose iškėlė anksčiau jau miestui vadovavusio Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento vadovo Valdemaro Jakšto kandidatūrą.

V. Jakštas.

Neatmetama, kad V. Jakštas turėtų būti kandidatų ir kitais metais vyksiančiuose merų rinkimuose.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks kitų metų vasario–kovo mėnesiais.

LKL

Modelis

AMES

Basakojis

Mano namukas

Musės salto

Dizainas

PIC

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.