14.8 C
Panevėžys
Trečiadienis, 28 rugsėjo, 2022

Dėl nepilnamečių seksualinio išnaudojimo kunigas pašalintas iš dvasininkų luomo

AutoriusbnsFotofreepik.com

Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius už nepilnamečių tvirkinimą ir seksualinį išnaudojimą iš dvasininkų luomo pašalino kunigą Joną Kusą.

Anot jo pranešimo, „neteisminio proceso metu surinktos medžiagos, teisinių ir faktinių aplinkybių pakanka įgyti ir su moraliniu tikrumu paskelbti, kad Jonas Kusas kaltas (constat) dėl nepilnamečių tvirkinimo ir seksualinio išnaudojimo“.

Vyskupo teigimu, nukentėjusiems asmenims siūloma dvasinė ir psichologinė pagalba, numatyta Bažnyčios normose.

„Mums, kaip Bažnyčiai, tai tikrai labai didžiulis smūgis“, – šeštadienį LRT radijui sakė vyskupas A. Jurevičius.

Išankstinis tyrimas dėl kunigo J. Kuso nederamo elgesio su nepilnamečiais praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje Telšių vyskupijoje atliktas 2019 metais.

Pasitvirtinus įtarimams Tikėjimo mokymo kongregacija tų metų lapkričio 25 dieną panaikino senaties terminą ir nurodė pradėti neteisminį baudžiamąjį procesą.

„Visa neteisminio baudžiamojo proceso medžiaga buvo perduota vyskupo paskirtiems asesoriams, kurių išvadose pažymima: kai kurie liudininkai proceso metu identifikuoti kaip nukentėjusieji, nepažeidžiant konfidencialumo paslapties, nebuvo pamokyti ar nuteikti, tai būtent remiantis jų paliudijimu ir todėl, kad nukentėjusieji nėra susieti bendrais saitais, asesoriai su moraliniu tikrumu prieina išvados, kad kunigas Kusas yra kaltas“, – teigiama šeštadienį paskelbtame Telšių vyskupo pranešime.

Per tyrimą nustatyti trys nukentėję nepilnamečiai: du patyrė seksualinį išnaudojimą, vienas tvirkintas.

„Tie trys asmenys yra iš skirtingų vietovių, tarpusavyje nesusiję, ir tai būtent duoda moralinį ir faktinį tikrumą dėl įvykusių šių nusikaltimų“, – šeštadienį LRT radijui sakė vyskupas A. Jurevičius.

Pasak jo, patys nukentėjusieji pranešė apie kunigo nusikaltimus.

Anot vyskupo, baigus procesą vyskupijos lygmeniu visa medžiaga išversta į italų kalbą ir persiųsta Tikėjimo mokymo kongregacijai. Ji sprendimą patvirtino ir įpareigojo Telšių vyskupą A. Jurevičių pritaikyti nusikaltusiam dvasininkui nuolatinę bausmę.

A. Jurevičius dekretas dėl J. Kuso įsigaliojo šeštadienį.

Pasak vyskupo, pašalintasis kunigas yra „užsitvėręs tylos siena“.

„Vykdydami savo misiją trokštame būti arti kiekvieno nukentėjusiojo žmogaus siūlydami dvasinę pagalbą, nes net ir seniai patirta prievarta bei pažeminimai palieka gilias vidines žaizdas. Žinia, kad praėjus nemažai laiko visgi triumfavo teisybė, nukentėjusiųjų širdyse tesužadina viltingą pasitikėjimą Viešpačiu“, – rašoma vyskupo pranešime.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kaltinimai kunigui A. Volskiui nepilnamečio išnaudojimu nepasitvirtino

confident-noyce

Kristaus Karaliaus Katedroje – Šv. Mišios už Panevėžio bendruomenę

confident-noyce

Krekenavoje – minios tikinčiųjų: prasidėjo savaitę truksiantys Žolinės atlaidai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau