28 C
Panevėžys
Penktadienis, 7 rugpjūčio, 2020

Dėl ko savivaldybės įmonių vadovai aiškinsis Panevėžio merui?

Bendrovės „Panevėžio gatvės“ vadovas G. Ruzgys, Panevėžio meras R. Račkauskas ir „Panevėžio autobusų parko“ direktorius R. Petukauskas.

Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą – prašoma išsiaiškinti, ar Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktos išvados dėl trijose Savivaldybės įmonėse nustatytų pažeidimų, nesuteikia pagrindo pradėti ikiteisminių tyrimų dėl korupcinio pobūdžio ir kitų nusikalstamų veikų.

STT teigimu, korupcijos rizika galimai egzistuoja bendrovėse „Panevėžio autobusų parko“, „Panevėžio gatvės“ ir „Panevėžio butų ūkis“ veikloje.

Atsiuntė elektroniniu būdu

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė patvirtino, kad kreipimasis atsiųstas.

„Atsiųstas elektroniniu būdu. Jis užregistruotas ir, manau, pagal kompetenciją bus perduotas Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriui. Ten ir nustatys, ar yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą“, – paaiškino R. Stundžienė.

R. Račkauskas.

Bus pokalbis

Panevėžio meras R. Račkauskas teigia, kad Savivaldybė laikosi nulinės tolerancijos korupcijai principo.

„Taip bus ir šiuo atveju. STT išvadas vertinsime atsakingai ir principingai. Viena, kai pažeidimai yra procedūriniai ir gali būti pataisyti. Kas kita, kai tai akivaizdus sisteminis aplaidumas, miestui ir panevėžiečiams kainuojantis šimtus tūkstančių eurų. Kitos savaitės pirmadienį laukia pokalbiai ir su įmonių vadovais, ir su valdybų nariais, po jų priimsime sprendimus“, – sakė meras.

Užkliuvo viešieji pirkimai

STT Panevėžio valdybos korupcijos prevencijos pareigūnai atliko korupcijos rizikos analizę Panevėžio miesto savivaldybės ir jos kontroliuojamų įmonių – bendrovėse „Panevėžio butų ūkis“, „Panevėžio autobusų parkas“, „Panevėžio gatvės“ – viešųjų pirkimų srityse.

STT nustatė atvejų, kai įmonės nesilaikė nustatytų viešųjų pirkimų principų, nesiekė racionaliai naudoti lėšų, potencialiems tiekėjams viešai teikė netikslią informaciją apie planuojamus pirkimus, ne visada užtikrindavo nešališką pretenzijų nagrinėjimą.

Ž. Krampalcas.

Pamynė principus

STT Panevėžio valdybos viršininko Žydrūno Krampalco teigimu, nustatyta atvejų, kai įmonės – „Panevėžio gatvės“, „Panevėžio autobusų parkas“ – prekes ir paslaugas įsigijo neatlikusios jokių viešųjų pirkimų procedūrų.

„Taip buvo paminti viešųjų pirkimų principai, apribotos kitų ūkio subjektų teisės sąžiningai konkuruoti dalyvaujant viešųjų pirkimų konkursuose, sumenkintas Savivaldybės kontroliuojamų įmonių prestižas. Tokiais veiksmais kuriama savivalės ir įstatymų nepaisymo sistema“, – teigė STT Panevėžio valdybos vadovas ir sakė, kad buvo nustatyti ir kiti rizikos veiksniai Panevėžio įmonių veikloje – neskaidrūs pirkimo būdai, neužtikrinama konkurencija, diskriminuojami tiekėjai.

R. Petukauskas.

Miega ramiai

Pasiteiravus, ar nesibaimina prokuratūros tyrimo išvadų, bendrovės „Panevėžio autobusų parkas“ vadovas Rimantas Petukauskas atsakė:

„Miegu ramiai. Gerai, kad meras kreipėsi į prokuratūrą. Tegu pareigūnai nustato, ar nėra korupcijos apraiškų. Juolab, kad STT patikrinimas – planinis. Neneigiu, kad rado pažeidimų. Tačiau pažeidimų nedaro tie, kurie nieko neveikia. Pažeidimai viešuosiuose pirkimuose – žmogiškos klaidos, kurias galima ištaisyti.“

Komentuoti neskuba

Bendrovės „Panevėžio gatvės“ laikinasis vadovas Rimantas Šaučiuvėnas ramiai paaiškino:

„Nenoriu komentuoti, vertinti ir užbėgti įvykiams už akių. Prokuratūra viską išsiaiškins. Kita vertus, viešieji pirkimai įmonėje vykdomi vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymu. Iš anksto baimintis ir daryti kokias nors įžvalgas – neverta. Bus prokurorų išvados, tuomet ir paaiškės.“

G. Ruzgys.

Sprendimas teisingas

Bendrovės „Panevėžio butų ūkis“ direktorius Gintaras Ruzgys taip pat nepanikavo.

„Mero sprendimas – teisingas. Prokuratūra išsiaiškins, ar yra korupcijos apraiškų įmonėje. STT atliko patikrinimą. Jį pradėjo pernai metų rugpjūčio mėnesį, o baigė šių metų kovo mėnesį. Tikrintas laikotarpis nuo 2015-ųjų sausio iki 2017 metų gegužės“, – pasakojo G. Ruzgys ir sakė, kad kitos savaitės būsimo pokalbio Savivaldybėje nesibaimina:

Bus pokalbis ir tuomet matysiu, kas ir kaip.“

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Prezidentas: A. Verygai teks atsakyti į klausimus dėl ikiteisminių tyrimų

confident-noyce

Mokslininkai atgaivino mikrobus, kuriems daugiau kaip 100 mln. metų

confident-noyce

Toliau taip gyventi negalime: egzistuoja net 90 proc. tikimybė, kad žmonijos civilizacija greitai žlugs

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau