Dėl klimato kaitos paukščiai priversti keisti savo migracinius kelius

Dėl klimato kaitos paukščiai priversti keisti savo migracinius kelius

Gismeteo.lt / Pixabay.com nuotr.

Vykstanti klimato kaita iš gyvūnų pareikalauja ne tik aukų, bet ir pasikeitusios elgsenos, tam, kad galėtų išgyventi.

Skelbiama, kad per pastaruosius 25 metus žąsys pakeitė savo migracijos skrydžių planus.

Paskutinius 25 metus mokslininkai stebėjo baltaskruosčių berniklių judėjimą, joms migruojant iš Britų salų į Svalbardą, Norvegijos salyną Arktyje.

BIC

Iki šiol kaip savo „sustojimo vietą“ paukščiai rinkdavosi Norvegiją, vos kiek į pietus nuo Šiaurinio poliaračio ir tik tuomet jie pasukdavo į savo perėjimo vietas.

Visgi, per paskutinius 25 metus savo sustojimui žąsys ėmė rinktis šiaurinę Norvegiją, gerokai giliau šiaurinio poliaračio.

Ankstesnėje paukščių sustojimo vietoje Norvegijoje sniegas buvo labai dažnas reiškinys, tačiau šiomis dienomis čia vyrauja žaluma.

Mokslininkai nustebo nustatę, kad jaunesnės žąsys buvo labiau linkusios keisti savo migracijų planus, negu tai darė vyresnės žąsys.

Mokslininkai apskaičiavo, kad kelioms žąsims pradėjus keisti savo elgseną, taip reaguojant į klimato kaitą, jaunesnės žąsys tai išmoko ir perėmė šią elgseną.

Suaugusios žąsys taip pat pastūmė savo skrydžių modelius šiaurės link, tačiau mokslininkai nustatė, kad žąsims senstant, daugelis jų sugrįžta į savo senuosius migracinius įpročius.

Kitaip nei daugelis kitų rūšių, kurias klimato kaita paveikė neigiamai, baltaskruostės berniklės tiesiog klesti, nepaisant jų gyvenamųjų buveinių sutrikdymo. Rūšims kuo puikiausiai pavyko adaptuotis dėka Arktyje egzistuojančios maisto ir erdvės gausos.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.