Dėl galimos infekcijos inspektoriai uždarė kavinę „Gandralizdis“

Dėl galimos infekcijos inspektoriai uždarė kavinę „Gandralizdis“

Raimonda MIKUČIONYTĖ / "Facebook" nuotr.

Kavinės „Gandralizdis“ veiklą higienistai sustabdė, kol pašalins infekcijos židinį ir atliks dezinfekciją virtuvės patalpose bei padarys kitus būtinus darbus veiklai atnaujinti.

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrinę Dembavoje veikiančią kavinę „Gandralizdis“, ją uždarė. Maisto inspektoriai kavinėje apsilankė po to, kai sunegalavo du žmonės – jie gydomi Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

Kavinės „Gandralizdis“ veiklą higienistai sustabdė, kol pašalins infekcijos židinį ir atliks dezinfekciją virtuvės patalpose bei padarys kitus būtinus darbus veiklai atnaujinti.

Per beveik porą savaičių Panevėžyje tai jau antras panašus atvejis. Pirmasis įvyko restorane „Forto dvaras“, įsikūrusiame prekybos ir pramogų centre „Babilonas“. Restoranas veiklą jau atnaujino.

BIC

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja Jūratė Vaitiekūnienė naujienų portalui JP patvirtino, kad kavinės „Gandralizdis“ veikla sustabdyta.

„Kavinės veikla sustabdyta ir toliau atliekamas tyrimas. Visuomenės sveikatos centras nustatė, kad žmonės sunegalavo suvalgę Kijevo kotletus. Tarnybos maisto inspektoriai virtuvėje atrado kryžminę taršą. Ant žalios mėsos stalo laikoma gruzdintuvė, kurioje verdami Kijevo kotletai, nepaženklintas indas, kuriame laikomas kiaušinių plakinys ir nepaženklinta plastikinė dėžė, kurioje laikoma atvėsinta vištienos filė“, – vardijo nustatytus trukumus J. Vaitiekūnienė ir pasakė, kokius veiksmus turi priimti kavinės vadovai padėčiai ištaisyti:

„Turi atlikti dezinfekciją, o visi darbuotojai bakteriologiškai pasitikrinti sveikatą bei virtuvės darbuotojai pakartotinai išklausyti higienos įgūdžių kursus. Atlikus šiuos veiksmus, paimsime mėginius ir atliksime patikrinimą. Bus įvertintas dezinfekcijos aktyvumas ir tuomet spręsime, ar gali kavinė atnaujinti veiklą.“

J. Vaitiekūnienė.

Pasak J Vaitiekūnienės, iš virtuvės paimtos tyrimui nuoplovos.

„Laukiame atsakymų – jie turėtų būti kitą savaitę. Kavinėje atlikus dezinfekciją ir kitus įpareigojimus vėl bus paimti mėginiai tyrimui. Kol kas ligoninėje gydomi du kavinėje pietavę žmonės ir jie valgė Kijevo kotletus. Sunku pasakyti, kodėl jie sublogavo – kotletai juk suvalgyti“, – liūdnai pajuokavo Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.