-1.2 C
Panevėžys
Trečiadienis, 11 gruodžio, 2024

Dėl darbuotojų kaitos – anoniminis skundas dėl Panevėžio socialinių paslaugų vadovės darbo metodų

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Dėl darbuotojų kaitos – anoniminis skundas dėl Panevėžio socialinių paslaugų vadovės L. Kazokienės darbo metodų.

Naujienų portalą JP pasiekė skundas apie situaciją Panevėžio socialinių paslaugų centre. Skundą parašęs žmogus nori likti anonimu, bet pagal elektroninį paštą adresą galima suprasti, kad jį parašė moteris. Skundo tekstas labai trumpas: „Sveiki, situacija nepasikeitusi, pasidomėkite, kiek vėl žmonių išėjo iš įstaigos…“.

Apie situaciją Panevėžio SPC naujienų portalas JP rašė dar 2023 m. rugpjūčio mėnesio pradžioje, kai per pusmetį šią socialinę įstaigą paliko 17 darbuotojų.

Darbuotojų kaitos procesas – natūralus

Panevėžio miesto savivaldybės laikinojo mero patarėja Loreta Masiliūnienė teigė, kad Panevėžio SPC stebimi darbuotojų kaitos procesai – natūralūs, kaip ir bet kurios organizacijos veikloje.

„Dažniausia tainulemia įvairios priežastys: darbuotojų siekis gauti geresnes darbo sąlygas, asmeninių ir šeimyninių aplinkybių pokyčiai, taip pat noras siekti karjeros. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, darbuotojų migracija yra neišvengiamas procesas, kurį lemia ir rinkos sąlygos“, – aiškino L. Masiliūnienė.

Formuojamas naujas paslaugų skyrius

Pasak L. Masiliūnienės, socialinėje įstaigoje šiais metais pradėtas formuoti Socialinių paslaugų bendruomenei skyrius.

„Jis dar nėra pilnai sukomplektuotas, todėl vykdoma naujų darbuotojų paieška tam tikroms pareigybėms užimti. Be to, įstaiga nebeteikia tam tikrų paslaugų, tokių kaip globos paslaugos asmens namuose ar pagalba į namus. Dėl to natūraliai mažėjo darbuotojų skaičius, bet darbuotojai, kuriems tiko pasiūlytos laisvos darbo vietos – liko toliau dirbti įstaigoje“, – kalbėjo L. Masiliūnienė.

L. Masiliūnienė.

Terminuotos sutartys – įprasta praktika

Pasiteiravus, ar atleisti darbuotojus, kurie turėjo terminuotas sutartis, yra paprasčiau ir gal taip daroma specialiai, taupant lėšas skirtas įstaigai išlaikyti, L. Masiliūnienė paaiškino:

„Kalbant apie terminuotas darbo sutartis, reikia pažymėti, kad šios sutartys yra įprasta praktika, kuomet darbuotojas pakeičia kolegas, kurie yra ilgalaikėse atostogose arba turi nedarbingumo pažymėjimus. Sutartys pasirašomos su aiškiu terminu, todėl darbuotojai iš anksto žino savo darbo santykių pabaigos datą. Tokia darbo organizavimo forma užtikrina sklandų įstaigos veiklos tęstinumą. Kiek mums žinoma, šiemet Socialinių paslaugų centre terminuotomis sutartimis dirbo keli darbuotojai, o kai kurių darbo sutartys jau baigėsi.“

Darbuotojų kaita didesnė

Tačiau L. Masiliūnienė pripažino, kad, deja, socialinių paslaugų sektorius dažnai pasižymi didesniu darbuotojų judumu dėl darbo sudėtingumo, specifinių darbo sąlygų ir didelio emocinio krūvio, o tai natūraliai lemia tam tikrą darbuotojų kaitą.

Geriau būtų ne anonimas

Sužinojusi, kad naujienų portalą JP pasiekė anoniminis skundas, Panevėžio SPC direktorė Lina Kazokienė neslėpė, kad pati tokių skundų nėra gavusi.

Naujienų portalą JP pasiekė skundas apie situaciją Panevėžio socialinių paslaugų centre.

„Blogiausia, kad skundas anoniminis. Kur kas būtų geriau, jei tai būtų ne anonimas, o realus asmuo, kuris paaiškintų, kuom skundžiasi. Iš tiesų, tų atleidimų buvo, bet keitėsi SPC funkcijos. Buvo panaikintas visas skyrius, pagal numatytas strategijas. Įstaigoje atsirado naujos funkcijos, atsirado Socialinių paslaugų bendruomenei skyrius. Gyvenimas verda, nauji pokyčiai, kurie vieniems patinka, kitiems – ne. Todėl atleidžiamų žmonių buvo, bet atleidžiamiems buvo siūlomos kitos pareigos – jie galėjo rinktis“, – aiškino L. Kazokienė.

Paklausa didesnė nei pasiūla

Pasak Panevėžio SPC vadovės, darbo rinkoje pastoviai ieškomi socialiniai darbuotojai.

„Ne vien mūsų socialinė įstaiga ieško darbuotojų. Jų ieško ir kitos organizacijos. Socialinių darbuotojų darbo rinkos poreikiai yra didesni nei pasiūla. Tam yra kelios priežastys. Pirmiausia – darbo specifika sudėtinga. Tenka susidurti su iššūkiais, bet nesinori pasakoti neigiamų dalykų, nes bus dar sunkiau surasti darbuotojus. Kita vertus, sudėtingos profesijos ne tik socialinėje srityje, bet ir medikų, pedagogų, policininkų“, – pasakojo L. Kazokienė.

L. Kazokienė.

Geriau rinktis iš kelių kandidatų

„Besikeičiantis teisės aktai sukelia įtampą ir papildomą darbą. Kartais pasikeitimai yra nereikšmingi – pakeisti pavadinimai arba kitokie nežymus pokyčiai. Tai biurokratija. Pavyzdžiui, anksčiau buvo Bendruomeniniai vaikų globos namai, o dabar – Šeimyniniai namai. Tačiau darbo specifika nepasikeitė, juk darbas su vaikais ir toliau vyksta. Dar vienas dalykas – darbuotojų priėmimas į darbą. Pati dalyvauju darbuotojų atrankos komisijoje ir matau, kaip vyksta priėmimas. Gerai, jei galima atsirinkti iš kelių kandidatų, bet, kai renkiesi iš vieno, tik pradėjus dirbti supranti, kad priimtam į darbą nesiseka – nepritampa“, – pasakojo priėmimo į darbą socialinėje įstaigoje peripetijas L. Kazokienė ir teigė, kad panaši situacija yra bene visose šalies socialinėse įstaigose.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Buvusi aplinkos viceministrė R. Radavičienė – LPK direkcijos vadovė

confident-noyce

Respublikiniam priklausomybės ligų centrui vadovaus A. Širvinskienė

confident-noyce

A. Bagočiutė paskirta nuolatine LEA vadove

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau