Daukniūnuose – žiniukiška stovykla mažiesiems

Daukniūnuose – žiniukiška stovykla mažiesiems

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Organizatorių nuotr.

Spalvingi popieriniai lėktuvėliai skriejantys su vėju, iš laikraščio lankstyti ir nuspalvinti laiveliai, balionų jūra, teptukai, pieštukai ir jau sukrauta kuprinė belaukiant baigiamosios ekskursijos. Štai taip atrodė šiųmetė vaikų vasara Daukniūnuose.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinys kartu su gyventojų bendruomene „Daukniūnai“ įgyvendino Panevėžio rajono savivaldybės remtą vaikų vasaros užimtumo projektą „Žiniukų vasara“.

BIC

Septynių dienų stovyklos tikslas buvo skatinti vaikų domėjimąsi valstybėje vykstančiais kultūriniais ir socialiniais procesais, suteikiant galimybę žiniomis įprasminti vasaros atostogas.

Pirmojo susibūrimo metu stovyklos vadovė, Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė su stovyklautojais aptarė, kas yra valstybė, ką vaikams reiškia žodis Tėvynė, kokius istorinius faktus mažieji žino apie Lietuvą. Aptarimas išaugo į detalų savaitės veiklų planavimą ir įgyvendinimą.

Vaikai susipažino, žaidė judrius žaidimus bei žiūrėjo animacinį filmą apie savo krašto istoriją.

Kita stovyklos diena buvo skirta muzikai – vaikai klausėsi vinilinių plokštelių, iš kurių sklido M. K. Čiurlionio, V. Kernagio ir kitų įvairių Lietuvos muzikų kurtos melodijos.

Mažųjų rankos smigo į molį, apsilankyta Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Daukniūnų skyriuje. Ten bibliotekininkė Aušra Krištaponytė stovyklautojams surengė išbandymą – protmūšį apie Lietuvos geografiją.

Stovyklos metu vyko lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno vardo popierinių lėktuvėlių lenktynės. Vaikai taip pat nuplaukė upe kartu su iškyla Berčiūnų miške.

Paskutinioji stovyklos diena vaikus pasitiko kiek vėliau – edukacinėje išvykoje į Pakruojo dvarą.

Kiekviena diena kupina įspūdžių, draugysčių, netikėtumų ir džiaugsmo. Štai taip 4-13 metų vaikai Daukniūnuose įprasmino savo vasaros atostogas: geriau pažindami savo valstybę, bendraudami su savo amžiaus ir vyresniais žmonėmis, pažindami vienas kitą bei bendradarbiaudami.

Žiniukų smalsumas didelis – tad jau sužadinto jo nebus stengiamasi numalšinti. Prasidėjus mokslo metams mažųjų lauks vaikų laisvalaikio studija „Nenuoramos“ Daukniūnuose.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.