Daugpilio menų centre atidaryta panevėžiečių paroda

Daugpilio menų centre atidaryta panevėžiečių paroda

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Raimondos MIKUČIONYTĖS nuotr.

Panevėžio miesto partnerio Daugpilio Marko Rothko menų centre penktadienį pristatyta „A galerijos“ tęstinis projekto „X: Atmintis“ paroda. Ji skirta „A galerijos“ kūrybinės veiklos 10-mečiui paminėti.

Paroda Latvijos Marko Rothko menų centre veiks iki lapkričio 3 dienos.

BIC

Projektas – tęstinis

Parodos kuratorius panevėžietis Albinas Vološkevičius naujienų portalui JP pasakojo, kad projektai „X:“ – tęstinis, trečius metus vykstantis meno įvykis.

„Projektas kviečia skirtingų sričių kūrėjus dirbti poromis prie bendro kūrinio, dalinantis skirtinga kūrybine bei technologine patirtimi, idėjomis. Tačiau paliekama laisva erdvė temos interpretavimui. Kurti poromis menininkams – didelis iššūkis, bet dovanojantis neįkainojamą patirtį kūrėjams. Juolab kad, rezultatas – netikėti,  intriguojantys kūriniai meno gerbėjams bei kultūriniam Lietuvos paveldui“, – kalbėjo apie projektą „A galerijos“ savininkas.

Galimybės neišsenkančios

Pasak parodos kuratoriaus, projektas „X: Atmintis“, kaip ir kiekvieno žmogaus atmintis, apima įvairius gyvenimo etapus.

„Tai ir įvykiai, momentai, patirtys. Vieni jų blyškūs ir migloti, kiti įsirėžia giliai, kaip itin svarbūs ir reikšmingi. Visi jie, sąmoningai ar pasąmoningai, turi įtakos žmogaus pasaulio suvokimui, įtakoja sprendimus. Svarbu suvokti, kiek atmintis veikia mūsų statusą visuomenėje, kurioje gyvename, bendravimą su kitu, šalia gyvenančiu žmogumi, aplinkos suvokimą? Kiek kiekvieno iš mūsų patirtis lemia teigiamų ir neigiamų minčių srautus? Be abejo, atminties ir minties sąvokų ir jų aiškinimo galimybės neišsenkančios“, – svarstė A. Vološkevičius.

Dalyvauja ne tik panevėžiečiai

„A galerijos“ savininkas priminė, kad pirmasis „X:“ projektas pirmiausia buvo orientuotas į Panevėžio kūrėjus.

„Taip buvo siekiama skatinti meno kūrėjų tarpusavio meninę bendrystę, o taip pat reprezentuoti menininkus platesniame šalies bei užsienio kontekste. Įgavęs kūrybinį pagreitį, projektas kasmet plečiasi. Prie šios iniciatyvos jau prisijungė kūrėjai ir iš kitų Lietuvos miestų, o šiemet, ir iš kitų šalių. Kartu kuria per 20 įvairių meno sričių kūrybinių porų: tapyba, stiklas, tekstilė, fotografija, skulptūra. Todėl, kaip jau parodė ankstesnieji projektai, kiekvienas žiūrovas parodose tikrai atranda sau artimų kūrinių“, – pasakojo A. Vološkevičius ir tvirtino:

„Puoselėjant naujojo Meno centro idėją Panevėžyje, visi kūriniai, kaip ir ankstesnių jų dviejų „ X“ projektų, padovanojami miestui – Meno centro kolekcijai pildyti.“

 

 41 menininkas

Projekte užimti 21 pora – 41 įvairių sričių menininkai: Eugenijus Marcinkevičius ir Rimvydas Stankevičius; Andris Vitolinš ir Madara Bethere; Arturas Valiauga ir Rokas Valiauga; Kristina Sereikaitė ir Ugnė Žilytė; Mindaugas Juodis ir Lina Jonikė;

Valentinas Pečininas ir Saulius Dastikas; Kęstutis Svirnelis ir Helmut Dietz; Sigitas Laurinavičius ir Rimvydas Daužvardis; Saulė Urbonavičiūtė ir Jurga Uzdilaitė; Maris Čačka ir Baiba Priedite; Valentinas Pečininas ir Stasys Mostauskis; Vytautas Tallat-Kelpša ir Sigitas Tallat-Kelpša; Povilas Ramanauskas ir Rosanda Sorakaitė; Kaspars Zarinš ir Vija Zarina; Isroildžon Baroti ir Audrius Gražys; Andrius Repšys ir Rūta Povilaitytė; Artūras Stančikas ir Eugenijus Čibinskas; Vilnis Auzinš ir Guna Millersone; Algimantas Aleksandravičius ir Remigijus Kriukas; Egidijus Radvenskas ir Ramūnas Grikevičius; Indrė Stulgaitė-Kriukienė ir Evaldas Ivanauskas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.