Daugiausiai panevėžiečių prašymų atlyginti padarytą žalą – dėl duobėtų gatvių

Daugiausiai panevėžiečių prašymų atlyginti padarytą žalą – dėl duobėtų gatvių

JP / JP nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims atlygins dėl jos kaltės patirtą turtinę ar neturtinę žalą.

Savivaldybė kasmet gauna žmonių, įmonių ar įstaigų prašymų atlyginti žalą – pavyzdžiui, automobiliui įvažiavus į nepažymėtą gatvės duobę, ant transporto priemonės užvirtus medžiui, Savivaldybei priėmus esą neteisėtą aktą. Kilus teisminiam ginčui, teismo prašoma priteisti ne tik padarytą žalą, bet ir bylinėjimosi išlaidas (žyminį mokestį, atstovavimo, pašto ir korespondencijos), palūkanas bei kt.

„Naujoji tvarka ne tik suteikia aiškumo, kaip ir kokiais atvejais, sąlygomis Savivaldybė atlygins patirtą žalą, bet ir leis tai padaryti greičiau, ekonomiškiau, be teismo“, – sako administracijos direktorius Rimantas Pauža.

BIC

Prašymus ar pretenzijas dėl žalos atlyginimo nagrinės speciali komisija. Ji aiškinsis įvykio aplinkybes, Savivaldybės atsakomybę, ar buvo iškviesta policija arba kitos institucijos (užfiksuoti įvykį, priimti sprendimą dėl pareiškėjo ar kitų asmenų veiksmų), ar nepraleistas senaties terminas žalai atlyginti, ar pateikti nuostolius pagrindžiantys dokumentai (sąskaitos faktūros, kvitai, čekiai, sąmatos, banko pavedimai ir kt.), ar yra visos aplinkybės žalai atlyginti (neteisėti Savivaldybės veiksmai/neveikimas, žalos padarymo faktas, sąsaja tarp neteisėtų veiksmų (neveikimo) ir žalos), ar pagrįsta prašoma atlyginti pinigų suma bei kt.

Žalos padarymo faktą, dydį ir kitas reikšmingas aplinkybes turi įrodyti pareiškėjas, Savivaldybei pateikdamas įrodančius dokumentus.

Išnagrinėjusi prašymą komisija teiks rekomendaciją administracijos direktoriui. Nutarus atlyginti tam tikro dydžio žalą ir sutikus pareiškėjui, bus sudaroma taikos sutartis. Jei kompensacija bus iki 3000 Eur, ji bus išmokama direktoriaus įsakymu. Jei viršys 3000 Eur – bus kreipiamasi į Savivaldybės tarybą, kuri ir priims sprendimą. Žala bus atlyginama ne vėliau kaip per 30 dienų nuo taikos sutarties įsigaliojimo, pervedant į pareiškėjo atsiskaitomąją sąskaitą.

Jeigu būtų nutarta nuostolių nekompensuoti, apie tai pareiškėjui pranešama raštu.

Patvirtintos formos prašymus atlyginti žalą juridiniai asmenys gali teikti Savivaldybės priimamojo 5-ojoje darbo vietoje), fiziniai – 8-ojoje.

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus duomenimis, 2015-2017 m. gauta 20 gyventojų, įstaigų prašymų atlyginti žalą. Daugiausia – dėl duobėtų gatvių.

Žalos atlyginimo tvarka, prašymo forma skelbiama www.panevezys.lt – Gyventojams. Daugiau informacijos teikia Teisės ir viešosios tvarkos skyrius tel. 501 299, el. paštu karolina.grubinskiene@panevezys.lt.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.