Daugiausiai lėšų Seimo rinkimuose išleido konservatoriai, „valstiečiai“ ir į parlamentą nepatekęs P. Urbšys

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, BNS

Po pirmo Seimo rinkimų turo jau galima skaičiuoti kandidatų pinigus, kuriuos jiems paaukojo rėmėjai, skyrė partijos. Vieni leido dešimtimis tūkstančiais eurų, o kitų biudžetas – vos perkopė tūkstantį eurų.

Kai kuriems politinės kovos jau baigėsi, o spalio 25 dieną Panevėžio krašte nerimaus šeši kandidatai – jų laukia antras turas.

Vyriausios rinkimų apygardos (VRK) puslapyje jau pateikiami duomenys, kiek lėšų turėjo vienas ar kitas politikas. Vienų jų lėšos nurodytos su mažomis fizinių asmenų aukomis, o prie kitų nurodyta, kad rinkimuose juos atstovauja viena arba kita partija ir neskelbiama piniginių lėšų suma.

Partija kiekvienam skyrė po 5 tūkst. eurų

Konservatorei Indianai Grigienei, kurios likimas spręsis antrajame Seimo rinkimų ture, didžiausią sumą skyrė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – 5 tūkst. eurų. Iš viso I. Grigienė disponuoja 7 268 eurais.

Konservatorei Jurgai Girdzijauskienei partija, kaip ir I. Grigienei, skyrė 5 tūkst. eurų. Pati sau paaukojo 40 eurų, B. Laurinaitienė – 500 eurų. Iš viso pirmajame ture politikė reklamai galėjo išleisti 5 840 eurų.

„TS-LKD vienmandatininkams skyrė po 5 tūkst. eurų, o kitas lėšas aukojo. Didžiąją dalį pinigų, kuriuos išleidome reklamai, suvalgė reklaminiai stendai. Nemažai pinigų teko skirti straipsniams spaudoje, naujienų portaluose. Antrajam turui partija skirs papildomų lėšų, bet jų bus kur kas mažiau nei pirmajame ture“, – aiškino J. Girdzijauskienė ir teigė, kad partija 5 tūkst. eurų taip pat skyrė ir į antrąjį rinkimų turą patekusiam Bronislovui Mateliui.

J. Girdzijauskienė ir I. Grigienė.

Antrajame ture dalyvaujančio B. Matelio deklaracijoje nurodyta, kad jis iš TS-LKD gavo 5 tūkst. eurų. Kitų aukų politikas neturėjo.

„Valstiečiai“ pinigų negailėjo

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatą Deividą Labanavičių finansuoja partija ir nėra nurodytos pinigų sumos, kuri jam buvo skirta.

Antrajame Seimo rinkimų ture kovosiantis Panevėžio vicemeras paaiškino, kaip LVŽS paskirstė lėšas Seimo rinkimų kandidatams.

D. Labanavičius.

„Vienmandatininkams buvo skirta po 10 tūkst. eurų, daugiamandatininkams – po 2 tūkst. eurų.  Lėšas naudojau reklamai, straipsniams, plakatams, reklaminiams skydeliams. Jau esu išnaudojęs beveik visas lėšas, todėl antrajam turui bus skirta papildomai lėšų“, – aiškino D. Labanavičius ir pridūrė:

„Po 10 tūkst. partija skyrė ir kolegos Guodai Burokienei bei Kęstučiui Lukoševičiui. Tuo tarpu vienmandatėje kandidatūros nekėlęs Petras Nevulis gavo 2 tūkst. eurų.“

Darbo partija neišlaidavo

Darbo partijos kandidatė Sandra Jakštienė pati sau paaukojo 550 eurų ir dar jai 498 eurus skyrė partija. Iš viso ji disponavo beveik 1 050 eurų.

Kito „darbiečio“ kandidato Alvido Meišto rinkimų biudžetas – šiek tiek per 3 213 eurų. Iš kurių 1 210 eurų jo paties lėšos, o partijos – 1787,45 eurai.

Darbo partijos kandidato Alfonso Morkvėno skiltyje „Aukų ir aukotojų sąrašas“ apie gautas ir priimtas aukas duomenų nėra.

J. Jasiukaitis.

Socdemams atseikėjo skirtingai

Socialdemokratui Justinui Jasiukaičiui Lietuvos socialdemokratų partija skyrė tūkstantį eurų, o 30 eurų pridėjo mažieji aukotojai.

Nepartinei, bet atstovavusiai Lietuvos socialdemokratų partijai, Simonai Krupeckaitei, partija skyrė 3 tūkst. eurų.

Aukštaitijos rinkimų apygardoje kandidatavusi socialdemokratė Modesta Petrauskaitė rinkimams paaukojo 3 840 eurų, o partija jai skyrė dar tūkstantį eurų. Gedas Kučinskas pridėjo dar pusantro šimto eurų.

E. Žukauskas.

Papildė nuosavomis lėšomis

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatai Egidijus Žukauskas ir Valdemaras Jakštas iš partijos gavo šiek tiek per 3 260 eurų, liberalei Daivai Juodelienei buvo skirta iš partijos biudžeto beveik 3 tūkst. eurų. Patys politikai savo biudžetą rinkimams padidino. E. Žukauskas ir V. Jakštas pridėjo po tūkstantį eurų.

Startas sėkmingas

Nepriklausomas kandidatas, kuris nepateko į antrąjį Seimo rinkimų turą ir Aukštaitijos rinkimų apygardoje kandidatavęs Lauras Jagminas išleido 3 200 eurų savų lėšų.

„Dar papildysiu skiltį „Aukų ir aukotojų sąrašas“. Rinkimams planavau skirti 5 tūkst. eurų. Pagal deklaruojamas pajams galėjau skirti dar daugiau. Šias lėšas sukaupiau ir tikrai nesigailiu jas išleidęs. Pinigai buvo skirti reklamai – straipsniams, plakatams, lankstinukams ir kitiems dalykams“, – sakė L. Jagminas ir teigė, jog startas rinkimuose buvo sėkmingas.

L. Jagminas.

Aukojo patys

Kartų solidarumo sąjungos-Santalka Lietuvai kandidatė Viltana Šakenytė reklamai skyrė daugiau nei 2600 tūkst. eurų. Tai – jos pačios lėšos.

Partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatas Rimantas Narkūnas paaukojo reklamai nuosavas lėšas – 800 eurų. Dar 200 eurus jam skyrė Saulius Skaburskis, o fizinių asmenų mažos aukos sudaro 46 eurai.

Skyrė skirtingai

Nepriklausomo kandidato, pilietinio judėjimo KARTU lyderio ir politikos naujokams rinkimuose pralaimėjusio Povilo Urbšio rinkimų biudžetą sudaro jo paties lėšos – 2 800 eurų, tūkstantį pridėjo Panevėžio miesto tarybos Rimantas Ridikas.

Mažesnes sumas skyrė judėjimo nariai Ričardas Bakanauskas – 300 eurų, Viktorija Polzunovaitė – 50 eurų, Erika Kosej – 400 eurų. Fizinių asmenų mažos aukos sudaro 142 eurai.

Beje, tai antri rinkimai, kai P. Urbšys nesėkmingai investuoja savo asmenines lėšas. Kone dvigubai didesnę sumą jis sugebėjo išleisti ir triuškinančiai pralaimėti praėjusiais metais vykusiuose Panevėžio mero rinkimuose.

P. Urbšys.

Pinigų paskirstymo nėra

Kitų panevėžiečių kandidatų Svajūno Kinderio, Ievos Konkovės, Manto Leliuko, Mariaus Markucko, Valentino Pečinino, Petro Luomano, Alfonso Lupeikio, Petro Narkevičiaus, Raimondo Pankevičiaus, Gemos Umbrasienės, Oksanos Vaivilavičienės, Romualdo Liutkaus, Reginos Radvilienės, Algimanto Stalilionio ir Eugenijaus Ušinsko VRK skiltyje „Aukų ir aukotojų sąrašas“ nurodyta, kad dalyvį atstovauja jį palaikantį partija ir nėra skelbiama, kiek pinigų jie skyrė nesėkmingai reklamuodami save Seimo rinkimuose.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Paluckas: panašu, kad socialdemokratai lieka opozicijoje

confident-noyce

G. Landsbergis žada užsienio politikos tęstinumą, didesnį dėmesį Baltarusijos opozicijai

confident-noyce

Po rinkimų Seime dirbs daugiau moterų nei iki šiol

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau