Daugiausia žurnalistų etikos pažeidimų – interneto portaluose ir regioninėje spaudoje

Daugiausia žurnalistų etikos pažeidimų – interneto portaluose ir regioninėje spaudoje

BNS / Pixabay.com nuotr.

Visuomenės informavimo etikos komisija antradienį skelbia, kad pernai daugiausia pažeidimų užfiksuota interneto naujienų portaluose ir regioninėje spaudoje.

Teigiama, kad dažniausiai žiniasklaidos priemonės pažeisdavo kodeksą neatspindėdamos kritikuojamo asmens nuomonės, tokių atvejų buvo trečdalis nuo visų pažeidimų.

Kaip skelbiama komisijos pranešime, pernai priimti 63 sprendimai, kuriais nustatyti 98 Visuomenės informavimo etikos kodekso pažeidimai.

BIC

Interneto žiniasklaidoje užfiksuoti 23 pažeidimai, iš kurių 20 – nacionaliniuose interneto portaluose. Spaudoje – 22 pažeidimai, iš jų 14 – regioninėje spaudoje.

Pernai daugiausia kartų kodeksą pažeidė portalas „alfa.lt“ – 7 kartus, dienraštis „Lietuvos rytas“ – 5, „Lietuvos ryto“ televizija, „Dzūkijos TV“ ir laikraštis „Alio, Raseiniai“, portalas ldiena.lt – po 4.

Taip pat pernai komisija pritaikė sankciją leidiniui „Laisvas laikraštis“ – priskyrė jį profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai.

Vilniaus apygardos administraciniam teismui apskųsti 24 komisijos sprendimai iš 63 priimtų. Didžiąją dalį jų teismas išsprendė komisijos naudai.

Komisija pabrėžia, kad jos sprendimai iš esmės yra moralinio pobūdžio sankcija, grindžiama „gėdos galia“, todėl jų apskundimas reiškia ir tai, jog žiniasklaida pripažįsta moralinio pobūdžio sankcijas kaip reikšmingas.

Iš viso pernai komisija sulaukė 116 skundų dėl publikacijų interneto žiniasklaidoje, 76 – dėl publikacijų spaudoje.

Išnagrinėti 159 suinteresuotų asmenų skundai, 9 Vyriausiosios rinkimų komisijos prašymai ir 4 inicijuoti tyrimus dėl 258 publikacijų, programų ir žurnalistinės veiklos atvejų.

Daugiausia buvo skundžiamasi dėl dėl neetiškos žurnalistų veiklos renkant ir skleidžiant informaciją bei netinkamo interesų derinimo – 30 atvejų.

Labiausiai visuomenė skundėsi dėl interneto portalo „delfi.lt“ publikacijų – gauta 20 skundų. Dėl „lrytas.lt“ publikacijų gauta 18 skundų, „alfa.lt“ – 12, „15min.lt“ – 9,  dienraščio „Lietuvos rytas“, laikraščio „Alio, Raseiniai“ ir „tv.lrytas.lt“ – po 8, kauno.diena.lt – 6 skundai.

Taip pat 14 skundų gauta dėl „Lietuvos ryto“ televizijos, 8 – dėl televizijos „TV3“.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.