Daugiausia abiturientų vėl pasirinko valstybinį anglų kalbos egzaminą

Daugiausia abiturientų vėl pasirinko valstybinį anglų kalbos egzaminą

BNS / BNS nuotr.

Kitąmet laikyti brandos egzaminus registravosi 30 tūkst. 72 jaunuoliai, tai yra 1568 kandidatais mažiau negu šiais metais.

Nacionalinio egzaminų centro (NEC) duomenimis, populiariausias lieka anglų kalbos egzaminas. Jį pasirinko 20 tūkst. 50 arba 66,67 proc. visų kandidatų.

Šį egzaminą daugiausia jaunuolių rinkosi ir šiemet, ir pernai.

BIC

2019 metais laikyti privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą ketina  17 tūkst. 999 kandidatai, (šiemet buvo 18 tūkst. 613), istorijos – 9940 kandidatų (šiemet 10 tūkst. 110).

Matematikos egzaminą laikyti pasirinko 18 tūkst. 384 kandidatai, tai yra beveik 4 proc. daugiau nei šiais metais.

Tarp mokyklinių brandos egzaminų populiariausias, kaip ir ankstesniais metais, technologijų brandos egzaminas, jį laikyti pasirinko 7102 kandidatai.

NEC duomenimis, daugiau negu 4 procentais sumažėjo kandidatų dalis, kurie renkasi laikyti lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį brandos egzaminą. Kitąmet šį egzaminą žada laikyti 10 tūkst. 208 jaunuoliai, šiemet tokių buvo 12 tūkst. 30.

Padaugėjo kandidatų, kurie renkasi laikyti menų, gimtosios kalbos (rusų) mokyklinius brandos egzaminus.

Numatoma, kad 2019 metų pagrindinės sesijos valstybiniai brandos egzaminai prasidės balandžio mėnesį užsienio kalbos valstybinio brandos egzamino kalbėjimo dalimi. Ši anglų kalbos egzamino dalis vyks balandžio 24–26 dienomis, rusų kalbos – balandžio 25–26 dienomis, prancūzų ir vokiečių – balandžio 26 dieną.

Pagrindinės sesijos paskutinis valstybinis brandos egzaminas – geografijos – numatytas birželio 20 dieną.

Pakartotinė brandos egzaminų sesija vyks birželio 21 – liepos 11 dienomis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.