Daugiabučių renovacija – efektyvus šilumos taupymas

Daugiabučių renovacija – efektyvus šilumos taupymas

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Kaip ir buvo prognozuota, gyventojams mokestis už patalpų šildymą 2018 m. gruodį yra didesnis nei 2017 m. gruodį.

AB „Panevėžio energija“ duomenimis, vidutinės sąskaitos už šilumą yra 59,40 Eur (su PVM) už 60 kv. m butą. 2017-ųjų gruodį jos buvo 48 Eur. Sąskaitos didesnės dėl trijų pagrindinių priežasčių – šaltesnio mėnesio, pabrangusio biokuro, gamtinių dujų ir iš nepriklausomų gamintojų superkamos šilumos.

AB „Panevėžio energija“ primena: įmonė atsakinga už nenutrūkstamą šilumos tiekimą iki pastato įvado, o kiek tenka mokėti už patalpų šildymą, priklauso ir nuo namo, jo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų būklės, priežiūros ir eksploatavimo.

BIC

Siekiant mažesnių mokesčių, svarbu atkreipti dėmesį į šilumos taupymą. Šiluma naudojama ne tik palaikyti tinkamą temperatūrą patalpose, bet ir kompensuoti šilumos nuostolius, atsirandančius dėl neefektyviai naudojamos šilumos. Be to, būtina pastoviai tikrinti pastato bendrojo naudojimo patalpų sandarumą (duris, langus ir kt.).

Neabejotinai geriausias sprendimas – kompleksinis pastato atnaujinimas, suteikiantis visas galimybes efektyviai vartoti šilumą. Apšiltinus namo sienas, stogą, cokolį, pakeitus langus, duris, atlikus šilumos punkto modernizavimą, atnaujinus šildymo ir karšto vandens sistemą galima sutaupyti 40–50 proc. šilumos, taigi sumažinti mokesčius.

2018 m. gruodį renovuoti daugiabučiai suvartojo apie 35 proc. mažiau šilumos negu nerenovuoti.

Pavyzdžiui, naujos statybos, renovuoto daugiabučio 60 kv. m butui šildyti vidutiniškai suvartota 690 kWh, jo savininkai mokės apie 42,60 Eur. Senų, prastos būklės, nemodernizavusių šilumos punkto daugiabučių – atitinkamai 1056 kWh ir 64,80 Eur.

 Informacija gyventojams

Daugiau apie šilumos suvartojimą bei mokesčius skelbiama AB „Panevėžio energija“ interneto svetainės www.pe.lt skiltyje „Šilumos suvartojimas daugiabučiuose namuose“.

AB „Panevėžio energija“ vartotojai, prisijungę prie svetainėje esančio Klientų savitarnos portalo, gali peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už sunaudotą šilumą ir karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu bei deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.