Daugiabučių gyvenamųjų kiemų valymas žiemą – pačių gyventojų reikalas

Daugiabučių gyvenamųjų kiemų valymas žiemą – pačių gyventojų reikalas

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO nuotr.

Gausiai iškritęs sniegas ne tik Panevėžio gatves pavertė neišvažiuojamas, bet ir neišvažiuojami tapo daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai bei įvažiavimai į juos.

Panevėžiečiai, statantys automobilius šalia namų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse, skundžiasi, kad sunkiai įvažiuoja į kiemus.

BIC

Sniegu užverstomis įvažomis į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus skundžiasi taksistai, greitosios medicinos pagalbos automobilių vairuotojai.

Gadina automobilius

Pavežėjimo paslaugą teikiantis „Taxify“ vairuotojas panevėžietis Algimantas naujienų portalui JP sakė, jog įvažiuoti su taksi automobiliu į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus – misija beveik neįmanoma.

„Žiauri situacija. Gerai, kad yra supratingų klientų ir jie, iškvietę taksi automobilį, išeina į gatvę. Tačiau tokie ne visi ir tenka važiuoti į kiemą. Visa laimė, kad mano automobilis aukštas ir nesiekia supluktų sniego gūbrių. Žemiems automobiliams – blogai. Jie ne tik sunkiai įvažiuoja į sniego užverstus kiemus, bet ir gadina automobilius“, – aiškino situaciją taksi vairuotojas Algimantas ir teigė, kad reikia labai didelio atlydžio, kuris ištirpdytų supluktą sniegą kiemuose ir įvažose.

Pavežėjimo paslaugą teikiantis „Taxify“ vairuotojas panevėžietis Algimantas sakė, jog įvažiuoti su taksi automobiliu į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus – misija beveik neįmanoma.

Užstatyti kiemai – problema

Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stoties vadovė Rūta Ramoškienė teigė, kad daugiau vargo patiria ne nuo sniego.

„Mūsų naujos greitosios – didelės ir aukštos, todėl sniego priversti daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai ne tokie baisus. Daug sudėtingiau tuose kiemuose greitukėms laviruoti tarp paliktų automobilių. Jų kiemuose pristatyta tiek, kad privažiuoti iki reikiamos vietos – sudėtinga. Kartais būna, kad ligonį su neštuvais tenka nešti iki greitosios pagalbos automobilio, kurį teko palikti gatvėje“, – sakė R. Ramoškienė.

Gausiai iškritęs sniegas sukėlė bėdų antradienį Panevėžio rajono greitosios medicinos pagalbos gydytojams Laukiškių kaime. Jiems į pagalbą atskubėjo ugniagesiai ir ištraukė pusnyje įstrigusį greitosios automobilį.

Valo patys

Bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ Miesto tvarkymo skyriaus viršininkas Algis Čeponis naujienų portalui JP nieko gero negalėjo pasakyti apie daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų ir įvažų valymą.

„Pagal sudarytus detaliuosius planus, namų kiemus ir įvažas turi valytis pačios daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijos. Jos pačios privalo organizuoti, kaip išsistumdyti sniegą iš kiemų ir jį nustumdyti nuo įvažų. Mes gatves ir šaligatvius valome pagal Panevėžio miesto savivaldybės sudarytą planą ir pirmenybę teikiame viešųjų erdvių valymui. Jeigu bendrijoms reikėtų sniego stumdymo paslaugos, tektų ilgai laukti – pirma atliktume mums priskirtą darbą“, – aiškino A. Čeponis.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.