Darbo našumas Lietuvoje pernai padidėjo 1,8 proc.

Darbo našumas Lietuvoje pernai padidėjo 1,8 proc.

Šarūnas SABAITIS (BNS) / Pixabay.com nuotr.

Darbo našumas, apskaičiuoti pagal per vieną dirbą valandą sukurtą bendrąją pridėtinę vertę, Lietuvos ūkyje pernai, palyginti su 2017 metais, padidėjo 1,8 procento.

Šalies ūkyje per vieną dirbtą valandą praėjusiais metais sukurta vidutiniškai 15,6 euro pridėtinės vertės to meto kainomis, pranešė Statistikos departamentas.

Naujausiais duomenimis, vienas užimtasis praėjusiais metais sukūrė pridėtinės vertės už 29,5 tūkst. eurų to meto kainomis – palyginamosiomis kainomis 2,2 proc. daugiau nei 2017 metais.

BIC

Didžiausias – 36,9 euro per valandą – darbo našumas 2018 metais buvo nekilnojamojo turto operacijų įmonėse. Taip pat aukštas darbo našumas buvo finansinės ir draudimo (27,4 euro) informacijos ir ryšių (24,4 euro) įmonėse, mažiausias – 6,8 euro – žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonėse.

Mažas darbo našumas taip pat buvo meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklos, namų ūkio reikmenų remonto ir kitų paslaugų (8,2 euro), viešojo valdymo ir gynybos, švietimo, žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo (10,7 euro) veiklose.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.