-16.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 8 gruodžio, 2021

Darbą pradėjo naujoji Panevėžio rajono taryba: penktą kadenciją dirbsiantis meras ir 6 nauji Tarybos nariai papildyta

P. Žagunis.

Panevėžio rajonas turi naują valdžią – šiandien rajono savivaldybėje iškilmingai prisiekė Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis ir išrinkti 24 Tarybos nariai.

Į iškilmingą posėdį besirenkančius naujos kadencijos – 2019-2023 metų – Tarybos narius pasitiko pučiamųjų orkestro maršais.

Prašė Dievo pagalbos

Posėdį pradėjo Panevėžio rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Lorita Mykolaitienė.

Pasak jos, Panevėžio rajone į Taryba išrinkti 12 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos nariai, 5 konservatoriai, tiek pat socialdemokratų, du liberasąjūdiečiai ir vienas Darbo partijos narys.

„Priesaiką Tarybos nariai duos abėcėlės tvarka, o paskutinis prisieks rajono meras  P. Žagunis“, – paaiškino priesaikos davimo tvarką L. Mykolaitienė ir pristatė priesaikos tekstą, kuris baigiasi žodžiais „Te padeda man Dievas“.

Nors politikai gali šių žodžių ir nesakyti, bet visi Panevėžio rajono tarybos nariai prisiekdami prašė Dievo pagalbos.

Pareiga – pateisinti rinkėjų lūkesčius

„Panevėžio rajono gyventojai išreiškė didelį pasitikėjimą mumis, todėl mūsų visų pareiga – pateisinti jų lūkesčius, atsakingai ir sutelktai tęsti pradėtus darbus, tarnauti žmonių, mūsų krašto ir visos šalies gerovei“,– inauguracinėje kalboje sakė meras.

Pasak mero, jo svarbiausias šios kadencijos tikslas – sutelkti tarybą bendram darbui priimant geriausius krašto gerovei sprendimui, o savivaldybės administracijai palinkėjo sėkmingai tuos sprendimus įgyvendinti.

Naujokų – šeši

Panevėžio rajono Taryba sudaro 12 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos atstovai – 11 Tarybos narių ir meras:  Povilas Žagunis, Vitalija Kuliešienė, Lina Kairytė, Audrius Zalatoris, Jonas Kaušakys, Alfonsas Bakšys, Antanas Zopelis, Algimantas Birbilas, Donatas Tumas, Angelė Narbutienė, Albinas Kisielis, Saulius Kronis.

Penki Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai: Kazimieras Algirdas Budrys, Osvaldas Dirsė, Jonas Masiokas, Vidas Augulis, Juozas Mikšys.

Penki Lietuvos socialdemokratų partijos nariai: Antanas Pocius, Modesta Petrauskaitė, Genė Jakaitienė, Jūratė Januškienė, Rimantas Pranys.

Du Lietuvos liberalų sąjūdžio nariai Daiva Juodelienė, Dalius Dirsė ir vienas „darbietis“ Alfonsas Morkvėnas.

Iš 25 rajono Tarybos narių – 19 politikų dirba nebe pirmą kadenciją. Naujokai – Vidas Augulis, Genė Jakaitienė, Alfonsas Morkvėnas, Alfonsas Bakšys, Juozas Mikšys ir Saulius Kronis.

Vyriausias rajono Tarybos narys 79 metų konservatorius J. Mikšys, o jauniausia – 32 metų socialdemokratė M. Petrauskaitė.

Panevėžio rajono tarybos narių priesaika

Sulaukė sveikinimų

Prisiekusieji politikai sulaukė sveikinimų. Panevėžio rajono Garbės pilietė Valerija Bartulienė perskaitė premjero Sauliaus Skvernelio, Seimo narių, Žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio, Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovų ir net Izraelio ambasadoriaus Lietuvoje Amiro Maimono sveikinimus.

Panevėžio rajono Tarybą sveikino Vyriausybės atstovė Panevėžio apskričiai Kristina Nakutytė, Panevėžio rajono savivaldybės administracija, rajono Kultūros centrų atstovai, bibliotekininkai ir partijų skyriai.

Pasveikino verslininkai ir emeritas

Naująją Panevėžio rajono tarybą pasveikino Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas ir generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius.

Pasak S. Gailiūno, verslas tikisi, kad naujai išrinkta rajono Taryba 4 metus toliau tęs Panevėžio rajone pradėtus darbus.

„Tęstinumas – būtinas, o jis bus, nes jau kelintą kadenciją rajonui vadovauja meras P. Žagunis. Tikimės, kad naujai išrinkti Tarybos nariai įsilies į darbą ir Taryba dirbs, kaip vienas kumštis“, – linkėjo sėkmės politikams Panevėžio PPAR prezidentas ir kvietė išgirsti ir verslo žmones.

J. Kauneckas.

Politikus pasveikino ir Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas. Dvasininkas teigė, kad rajono žmonės pasitiki išrinktais politikais ir meldžiasi už juos.

„Panevėžio rajonas garsus ir žmonėmis, ir paveldu. Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikoje saugomas pats seniausias Lietuvoje  – 600 metų senumo – šventasis paveikslas, kuris neša sėkmę rajonui. Tegul jūsų darbus telaimina Dievas“, – palinkėjo emeritas J. Kauneckas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono gyventojai teigiamai vertina Savivaldybės darbą

confident-noyce

Panevėžio rajono taryboje vėl darbuosis „darbietis“ V. Liepa

confident-noyce

Kokius darbus darbotvarkėse skelbia Panevėžio miesto ir rajono merai?

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau