Darbą pradeda trys nauji LRT tarybos nariai

Darbą pradeda trys nauji LRT tarybos nariai

BNS / LRT nuotr.

Trečiadienį darbą pradeda trys naujai paskirti LRT tarybos nariai – Kauno technologijos universiteto rektorius Eugenijus Valatka, diplomatė Irena Vaišvilaitė ir kino režisierius Arūnas Matelis, pranešė nacionalinis transliuotojas.

Lietuvos švietimo tarybos deleguotas E. Valatka taryboje pakeitė profesorę Viliją Targamadzę, Lietuvos vyskupų konferencijos deleguota I. Vaišvilaitė – Darių Chmieliauską, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos deleguotas A. Matelis – poetą Kornelijų Platelį.

Tuo metu antrą kadenciją darbus tęs Lietuvos mokslo tarybos paskirtas teisininkas Darijus Beinoravičius.

BIC

„Dėkoju kadenciją baigusiems tarybos nariams ir sveikinu naujai prisijungusiuosius. Tikiuosi, jie įneš savo dalį, kad LRT kuriama vertė visuomenei didėtų“, – pranešime teigė LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis.

LRT taryboje taip pat dirba Seimo deleguoti atstovai žurnalistė, viešųjų ryšių specialistė Dalia Kutraitė-Giedraitienė, dailininkas Raimondas Savickas, diplomatas Vytautas Petras Plečkaitis, pirmininkas žurnalistas Liudvikas Gadeikis.

Prezidento deleguoti atstovai – ekonomistė Giedrė Švedienė, istorikas Norbertas Černiauskas, teisininkė Giedrė Lastauskienė, verslininkas Tomas Balžekas.

LRT taryba yra aukščiausiasis visuomeninio transliuotojo valdymo organas, turintis atstovauti visuomenės interesams. Taryba sudaroma šešeriems metams iš 12 asmenų – visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų.

Po keturis tarybos narius skirtingu metu skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos vyskupų konferencija.

Taryba formuoja LRT programų valstybinę strategiją, tvirtina nacionalinio transliuotojo programų sudėtį, skaičių ir paskirtį, įstaigos veiklos planus, pareigybių skaičių, prižiūri, kaip įgyvendinami LRT uždaviniai ir misija, renka generalinį direktorių.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.