-0.8 C
Panevėžys
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

Dar viena pergalė: „Lietkabelis“ palaužė vokiečius atnaujinta

15875302_1278851382137354_7084045533482514234_oPanevėžio „Lietkabelio“ (1/1) krepšininkai nesirengia tapti patrankų mėsa Europos taurės „Top 16“ etape. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 86:84 palaužė Ulmo „Ratiopharm“ (0/2) komandą iš Vokietijos.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai. Beno Madgeno ir Mindaugo Lukauskio tritaškiai leido atitrūkti 8:2. Vis tik tada iniciatyvą perėmė svečiai. Vokiečių komanda spurtavo 13:8 ir persvėrė rezultatą (15:8). Kšištofas Lavrinovičius varžovų spurtą nutraukė, tačiau tada sekė dar vienas „Ratiopharm“ atsakas 5:0 (20:11). Galiausiai, ketvirčio pabaigoje, po Chriso Babbo sudėtingo tritaškio komandas skyrė dviženklis skirtumas (27:15). Po pirmųjų dešimties minučių „Lietkabelis“ atsiliko 17:27.

Antrąjį kėlinį pradėjo 7 iš eilės „Ratiopharm“ amerikiečio Raymaro Morgano taškai, kurie leido svečiams pirmauti 12 taškų skirtumu (34:22). Savo darbą padaręs puolėjas sėdo ant suolo, o tada iniciatyvą perėmė Gintaras Leonavičius ir K.Lavrinovičius. Jie pelnė 5 taškus paeiliui ir komandas skyrė vienženklis skirtumas (31:40). K.Lavrinovičius ir toliau žaidė sėkmingai, taip neleisdamas vokiečiams pabėgti. Lygiai taip pat pirmosios mačo dalies pabaigoje „Lietkabeliui“ priartėti neleido Braydono Hobbso ir Ch.Babbo tolimi šūviai – 53:41.

Atsigavimo ženklus „Lietkabelis“ pradėjo rodyti po didžiosios pertraukos. Panevėžiečiams pavyko greitai ant suolo pasodinti varžovų žvaigždę R.Morganą ir perimti rungtynių kontrolę į savo rankas. Likus žaisti dvi minutes, labai svarbų tritaškį smeigė B.Madgenas (56:62). Netrukus greitoje atakoje dar du taškus pridėjo Donatas Tarolis (58:62). Ulmo komandos taškų badą nutraukė Ch.Babbas (64:58). Vis tik ketvirtį pabaigė gražus Loreno Williamso reidas, palikęs „Lietkabeliui“ 4 taškų deficitą – 60:64.

Lemiamo ketvirčio pradžioje G.Leonavičiaus ir B.Madgeno pastangomis „Lietkabelis“ pasivijo vokiečius ir išlygino rezultatą (68:68). Tačiau tada „Ratiopharm“ gretose ir vėl prabilo R.Morganas, kuris buvo tiesiog neišsprendžiama mįslė panevėžiečių gynybai. Likus pusketvirtos minutės, po eilinių amerikiečio taškų, Ulmo komanda vėl atitrūko solidžiai (78:71). Likus žaisti apie tris minutes, K.Lavrinovičius gudriai išprovokavo penktąją R.Morgano pražangą, o amerikietis dar ir užsidirbo techninę pražangą. Brolis priartino „Lietkabelį“ per minimumą (77:78), o rezultatą netrukus išlygino M.Lukauskis (78:78). Likus žaisti apie dvi minutes, komandos kapitonas dėjimu išvedė „Lietkabelį“ į priekį (80:78). Perėmę iniciatyvą panevėžiečiai provokavo vieną varžovų klaidą po kitos, o likus apie pusantros minutės, ekipas jau skyrė 6 taškai (84:78). „Ratiopharm“ pavyko atsitokėti ir priartėti per vieną metimą (82:84). Likus apie pusę minutės, „Lietkabelis“ suklydo, tačiau kamuolį perėmę vokiečiai nieko nepešė. Likus apie 4 sekundes, L.Williamsas stojo prie baudų metimo linijos ir realizavo abi baudas (86:82). Tai buvo lemiamas kirtis vokiečiams, lėmęs pirmąją „Lietkabelio“ pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. Rungtynes panevėžiečiai laimėjo 86:84.

„Lietkabelis“: Mindaugas Lukauskis 21 (4/6 trit.), Kšištofas Lavrinovičius 19 (28 naud. bal.), Benas Madgenas 12 (5 atk. kam.), Gintaras Leonavičius 11.

„Ratiopharm“: Raymaras Morganas 27 (10/12 dvit.), Auguste’as Rubitas 18 (9 atk. kam.), Braydonas Hobbsas (7 rez. perd.), Tayloras Braunas 11 (6 atk. kam.), Chrisas Babbas 10 (6 rez. perd.).

12 taškų deficitą panaikinusių panevėžiečių vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis pasidžiaugė, kad pavyko pakeisti pradžioje nesuveikusį žaidimo planą ir jis atnešė pergalę.

„Treneriai dažniausiai patenkinti tokiomis rungtynėmis kaip šiandien, kai susitikimo pradžioje atsilikome, tačiau džiaugiuosi, jog komanda persvėrė rezultatą ir grįžo į rungtynes. Rungtynių pabaigoje vos nesusikomplikavome situacijos, tačiau čia yra „Top 16“, kur visos komandos yra stiprios ir lengvų taškų nedalina“, – sakė K.Maksvytis.

– Koks buvo tas pradinis planas, kuris nepavyko?

– Ulmo ekipa atvažiavo be kelių aukštaūgių, bet tai mums nepadėjo. Ypatingai įsižaidė Morganas, kuris mūsų aukštiems buvo neparankus varžovas. Akcentavome, jog turime žaisti agresyviai, pradėjome keistis ginamaisiais ir neleisti pelnyti lengvų taškų. Tai mums ir padėjo grįžti į rungtynes.

Oficialu: N. Čanakas prie „7bet-Lietkabelio“ vairo stovės ir kitą sezoną