Dar viena kultūros žmonių dovana Panevėžiui – jau 10-asis atgimusios „Senvagės“ numeris

Dar viena kultūros žmonių dovana Panevėžiui – jau 10-asis atgimusios „Senvagės“ numeris

JP / Organizatorių nuotr.

Skaitytojus pasiekė naujas kultūros ir istorijos žurnalas „Senvagė“. Anot redaktorės Liudos Jonušienės, gražus sutapimas, kad pavasarinis numeris išeina gegužę minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, o rudeninis tampa puikia kalėdine dovana skaitytojams ir prenumeratoriams. Pirmi penki numeriai išleisti dar 1990–1992 metais. 2014-aisiais, kai Panevėžys buvo Lietuvos kultūros sostinė, žurnalo leidyba atnaujinta, ir šiomis dienomis jį galima sveikinti su pirmuoju nedideliu, bet svariu jubiliejumi.  

Naujausiame kaip visada originalaus stilingo dizaino ir aukštos poligrafinės kokybės leidinyje susitiksime su jau pažįstamais autoriais: kūrybinius ieškojimus ir atradimus analizuojančiomis menotyrininkėmis Aurelija Seiliene, Evelina Januškaite-Krupaviče, Karolina Tomkevičiūte, žurnaliste Irena Vida Bielskyte, eseiste Vida Miknevičiene. Žurnalui ne pirmą kartą tekstus skyrė tiek šiandienos, tiek istorinėmis aktualijomis besidomintys mokslų daktarai Krescencijus Stoškus, Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė, Zita Pikelytė, profesorius Remigijus Venckus, kraštotyrininkė Liudvika Knizikevičienė. „Meno akiračiuose“ daugiausiai vietos šįkart atiteko teatrui.

Rubrikoje „Literatūros versmė“ susipažinsime su kunigo Justo Jasėno poezija, o gausiai iliustruotos „Datos-sukaktys“ primins svarbiausius ateinančių metų kultūros ir meno įvykius bei asmenybes. Kaip visada gausi pusmečio „Kronika“ liudija, koks visgi intensyvus, įvairiapusis ir plačiai miestą garsinantis yra jo kultūros žmonių  indėlis.

BIC

Skaitytojai neabejotinai pasidžiaugs Tomo Stasevičiaus, Stasio Povilaičio, Algimanto Aleksandravičiaus, Valentino Pečinino, Tado Povilonio, Vilmiros Gedzevičienės ir daugybės kitų žurnalui talkinančių fotografų iliustracijomis bei dailės kūrinių reprodukcijomis.

Naujojo numerio pristatymo popietėje gruodžio 14-ąją, 16 val., Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje pirmą kartą bus įteikti „Senvagės“ apdovanojimai: „Metų tekstas“, „Metų iliustracija“, „Metų lakmusas“, „Metų idėja“, „Metų atradimas“, „Metų netikėtumas“.

Dalyvaus viršelio herojus aktorius Algirdas Paulavičius, muzikuos romansų atlikėja Ina Krutova. Bus galima įsigyti ir naujausių, ir bibliografine retenybe tapusių ankstyvųjų „Senvagės“ numerių.

Žurnalą leidžia „Amalkeros leidyba“, remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, Panevėžio miesto savivaldybė. Kūrybinis partneris – Savivaldybės viešoji biblioteka. Informaciniai rėmėjai – G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka, miesto Dailės galerija, Turizmo informacinis centras, Juozo Masiulio knygynas, miesto laikraščiai ir internetiniai portalai.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.