Panevėžio rajono gyventojams ir toliau teks laukti eilėse dėl kompensuojamo dantų protezavimo

Panevėžio rajono gyventojams ir toliau teks laukti eilėse dėl kompensuojamo dantų protezavimo

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / "Tėvynės", Pixabay.com nuotr.

Panevėžio rajono gyventojams ir toliau teks laukti eilėse dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamo dantų protezavimo. Siekdama spręsti ilgos eilės problemas, Panevėžio rajono savivaldybės taryba patvirtino „Panevėžio rajono savivaldybės gyventojų dantų protezavimo išlaidų kompensavimo iš savivaldybės biudžeto tvarkos aprašą“, kuris reglamentuoja Panevėžio rajono gyventojų dantų protezavimo išlaidų kompensavimo iš Panevėžio rajono savivaldybės biudžeto lėšų sąlygas ir tvarką.

Šiais metais savivaldybė dantų protezavimui skyrė 25 tūkstančius eurų, pernai – 15 tūkstančių eurų.

Kaip teigė Savivaldybės gydytoja (vyr. specialistė) Renata Valantinienė, laukiančiųjų dantų protezavimo eilėje skaičius kinta labai nežymiai. Panevėžio teritorinės ligonių kasos duomenimis, šiuo metu eilėje registruoti 2979 Panevėžio rajono gyventojai, o kviečiami tik 2012 metais užsiregistravę pacientai.

BIC

„Skirtumai išties dideli. Žmonės laukia po penkerius metus, todėl Savivaldybė, skirdama daugiau lėšų, tikisi, kad eilė bent kiek sumažės. Pernai dantų protezavimui skirtus pinigus panaudojo 38 asmenys“, – kalbėjo R. Valantinienė.

R. Valantinienė.

Savivaldybės taryba numato lėšas kompensuoti dantų protezavimo paslaugų teikimo išlaidas tik Panevėžio rajono gyventojams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu ir deklaravusiems gyvenamąją vietą savivaldybėje bei įrašytiems į Panevėžio teritorinės ligonių kasos administruojamą asmenų, kurie laukia dantų protezavimo, sąrašą.

Teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu: asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, vaikai, nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys. 

Šiauliu arena

Šiauliu arena

Lukdas

Dizainas

Sirse

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.