Dailininkui S. Eidrigevičiui įteiktas Kultūros ministerijos apdovanojimas

Dailininkui S. Eidrigevičiui įteiktas Kultūros ministerijos apdovanojimas

BNS / KM nuotr.

Tapytojui, grafikui ir iliustratoriui Stasiui Eidrigevičiui Kultūros ministerijoje ketvirtadienį įteiktas aukščiausias šios įstaigos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“, pranešė ministerija.

Apdovanojimą įteikęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas sako, kad įvairiapusis menininkas atlieka didžiulius darbus Lietuvos kultūrai ir jos sklaidai visame pasaulyje.

„Stasys Eidrigevičius yra tas žmogus-tiltas, per kurį eina daugybė ryšių su mums gretima lenkų kultūra, jos nuolatiniu gyvybės rimtu, su be galo plačiais pasaulio kontekstais. Šis apdovanojimas – simbolinis menininko kūrybos turinio, laikysenos, atsidavimo įvertinimas“, – sako M. Kvietkauskas.

BIC

Lenkijoje gyvenančiam menininkui dar rugsėjį apdovanojimas skirtas už daugiasluoksnę kūrybą, išsiskiriančią savitu metaforų prisotintu meniniu braižu ir žaismingu, įtraukiančiu meninės minties pasauliu.

S. Eidrigevičius – Lietuvoje ir pasaulyje žinomas kaip tūkstančių piešinių, šimtų tapybos darbų, ekslibrisų, miniatiūrų, pastelių, koliažų, plakatų, knygų iliustracijų, įvairių žanrų fotografijų, taip pat skulptūrų, instaliacijų, performansų, teatro spektaklių ir straipsnių kultūros spaudoje autorius. Jo kūryba įvertinta 35 svarbiais tarptautiniais apdovanojimais.

Menininko kūrinių yra Lietuvos ir Lenkijos muziejuose, Britų muziejuje Londone, Modernaus meno muziejuje Niujorke, Nacionalinėje bibliotekoje Vašingtone, Vatikano muziejuje, Tokijo kūrybos galerijoje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje. Panevėžyje planuojama pastatyti šio menininko menų centrą, jis yra žadėjęs dovanoti savo kolekciją.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.