Dailininkas S. Eidrigevičius kuria tyloje: taip lengviau nusikelti į gimtąjį Panevėžio rajoną

Dailininkas S. Eidrigevičius kuria tyloje: taip lengviau nusikelti į gimtąjį Panevėžio rajoną

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt / BNS nuotr.

S. Eidrigevičius.

Lenkijoje gyvenančiam vienam garsiausių Lietuvos dailininkų Stasiui Eidrigevičiui – 69-eri. Jau kurį laiką menininkas ne tik kuria, bet ir peržiūri bei atrinkinėja ankstesnius savo darbus. To jo prašo artėjančiam dailininko 70-mečiui skirtos retrospektyvinės parodos Japonijoje organizatoriai.

Pasakyti, kad S. Eidrigevičius yra dailininkas, reikštų nepasakyti beveik nieko. Daugiau kaip prieš 30 Lenkijos sostinėje apsistojęs kūrėjas save išbando vis naujose meno srityse – jis ir piešia, ir tapo, ir iliustruoja knygas, kuria kaukes bei skulptūras, rašo, režisuoja, neapsieina ir be grafikos bei plakatų. Beje, jo kurtas plakatas buvo vienintelis lietuvių autoriaus kūrinys, eksponuotas šių metų Varšuvos bienalėje.

Per 100 personalinių parodų surengęs Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas S. Eidrigevičius, pasitikdamas mus savo dirbtuvėse Varšuvoje, prasitaria, kad labiausiai mėgsta kurti klausydamasis klasikinės muzikos arba tyloje. Taip lengviausia mintimis nusikelti į kaimą Panevėžio rajone, kur užaugo – apie jį ir jo gyventojus menininkas yra sukūręs poemą „Giedanti gaidžio galva“.

BIC

Įvairiausias meno sritis ir technikas mėgstantis išbandyti kūrėjas užsimena, kad daug dėmesio skiria ir savo darbų pavadinimams – jų esą galėtų ir neduoti, tačiau mano, kad būtent pavadinimai padeda užvesti žiūrovą ant teisingo kelio, aiškinantis, ką menininkas kūriniu norėjo pasakyti. O įkvėpimo kurti nė neieško – jo esą pilna kiekviena gyvenimo akimirka.

Išsamiau – Giedrės Baltrušytės reportaže.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.