17.9 C
Panevėžys
Pirmadienis, 15 rugpjūčio, 2022

Dailės ir Muzikos mokyklų reorganizavimas mokytojų ir mokinių nepalies

Panevėžio miesto savivaldybės administracija artimiausiame posėdyje miesto tarybai ruošiasi teikti siūlymą sujungti Dailės ir Muzikos mokyklas. Apie tai pokalbis su savivaldybės administracijos direktoriumi Tomu Jukna.

Kodėl nutarta siūlyti sujungti šias mokyklas?

Apie šių įstaigų jungimą mieste jau kalbama seniai. Mokyklos įsikūrusios viename pastate, abi ugdo auklėtinių meninius gebėjimus, tačiau turi atskirus vadovus ir administracijas, dėl to ne tik apsunkėja elementarių ūkinių klausimų sprendimas, tačiau kartu tarsi užprogramuota tam tikra trintis tarp administracijų, kartu išauga administravimo išlaidos. Todėl siūlome miesto tarybai sujungti abi įstaigas įkuriant Menų mokyklą, sujungiant abiejų mokyklų administracijas į vieną.

Po optimizacijos liks viena formalųjį švietimą papildanti ugdymo mokykla. Esant vienai administracijai, ūkinių ir pedagoginių problemų sprendimas taps operatyvesnis, patalpų eksploatavimas bei jų panaudojimo klausimai bus sprendžiami greičiau ir ekonomiškiau. Be to, tikimės, kad po optimizacijos į gera pasikeis ir emocinė aplinka, nes iš įstaigų dažnai gauname nusiskundimų.

Ar planuojamas sujungimas palies ten dirbančius pedagogus?

Ne, reorganizuojant mokyklas mažės administracija, tačiau ne pedagogų skaičius. Nebus mažinamos ir grupės, vaikų, lankančių užsiėmimus, skaičius. Mokytojai liks ir toliau dirbti, tiesiog bus sudaromos naujos darbo sutartys su nauju administraciniu vienetu.

O kokio tikitės ekonominis efektyvumo?

Įkūrus menų mokyklą bus mažinamos valdymo išlaidos: sumažės administracijos darbuotojų bei nepedagoginio (ūkio) etatų. Taip planuojama sutaupyti apie 80-85 tūkstančius eurų per metus. Šios lėšos galės būti panaudojamos jau ne administracinio aparato išlaikymui, o mokinių ugdymo kokybės gerinimui.

Kaip ugdymo kokybė gerėtų?

Ugdymo kokybę geriname jau dabar. Šiais metais planuojame skirti lėšų foto studijos įrengimui, aktų salės kapitaliniam remontui. Po reorganizacijos atnaujintomis patalpomis galės naudotis abiejų dabartinių mokyklų kolektyvai. Tačiau, sujungus mokyklas, lėšų galėtume skirti žymiai daugiau. Pirmiausia, tikimės padidinti prieinamumą ir padidinti grupių bei lankančių vaikų skaičių. Be to, mokykloje galėtų atsirasti naujų veiklų, o ateityje planuotume mažesnių mokesčių už būrelius tikimybė. Žinoma, sutaupytos lėšos bus naudojamos ir mokyklos materialinei bazei turtinti (edukacinės erdvės, mokymo priemonės). Tokiu būdu atsiras galimybė ugdymą organizuoti pagal Švietimo ir mokslo ministerijas pateiktas rekomendacijas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Jaunosioms panevėžietėms kūrėjoms menas – gyvenimo centras

confident-noyce

Panevėžio dailės mokyklai ir toliau vadovaus skulptorius

confident-noyce

Respublikiniame konkurse – Panevėžio rajono jaunųjų klarnetininkų sėkmė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau