Dailės galerijoje vyks paskaita apie augalų simboliką

Dailės galerijoje vyks paskaita apie augalų simboliką

Šiandien 17 val. Dailės galerijoje lietuvių kultūros tyrinėtoja, mitologė dr. Daiva Vaitkevičienė skaitys paskaitą apie augalų simboliką „Augalų simboliai baltų mitologijoje ir mene“.

Paskaitoje bus kalbama apie augalų simbolius ir jų ryšį su žmogaus pasauliu ‒ kraštovaizdžiu, religine praktika, apeiginiais gėrimais, gydymu, ornamentika ir t.t. „Būdamas nepaprastai gausus ir turtingas, augalų pasaulis išreiškia kultūrines idėjas, kurios susijungia į vientisą mitinį pasaulėvaizdį, atskleidžiantį simbolinius augalų, gyvūnų, žmonių ir dievų ryšius. Siekdami suprasti augalų simbolius, imame pažinti žmogaus kūrybinę vaizduotę ir baltiškų mitų filosofiją“, – sako paskaitos lektorė.

Lietuvių liaudies kultūra susikūrusi ant gamtos civilizacijos pagrindo. Menas – viena iš priemonių, perteikiančių Baltų pasaulėjautą. Etnologinių simbolių gausu tautodailės kūriniuose: keramikoje, papuošaluose, medžio, akmens raižiniuose, audinių, mezginių raštuose ir kt. Paskaitos dalyviai turės puikią galimybę susipažinti su mūsų kraštui būdingais simboliais, atspindėtais šiuo metu Dailės galerijoje veikiančioje Panevėžio krašto tautodailės parodoje.

BIC

Šiuo renginiu pradedamas paskaitų ciklas „Kultūros dinamika: nuo simbolio iki atvaizdo dailėje“.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.