Dailės galerijoje skambės Verbų sekmadienio muzika

Dailės galerijoje skambės Verbų sekmadienio muzika

Verbų sekmadienis Panevėžio melomanams neįsivaizduojamas be fortepijono muzikos, kurią atlieka žinomas Lietuvos pianistas Andrius Vasiliauskas. Jau daug metų prieš didžiausią pavasario šventę – Velykas pianistas Panevėžio miesto dailės galerijoje surengia savo koncertą.

Tradicija nebus sulaužyta ir šiemet – kovo 29 d. 16 val. Dailės galerijoje vyks koncertas „Verbų sekmadienio muzika“.

Pianistas A.Vasiliauskas koncertui sudarė originalią programą, kurioje skambės ir įdomūs, retai atliekami klasikos kūriniai, ir šiuolaikinių kompozitorių opusai. Pianistas Panevėžyje atliks kompozitorių W. A. Mozarto, M. Szymanowskos, St. Moniuszkos, J. Sibeliaus, A. Bražinsko, S. Vilkos, S.Bortkiewicziaus kūrinius.

BIC

Pasak Maestro, iš visos programos atskirai reikėtų paminėti jauną ukrainiečių kompozitorių S.Vilką. 2012-aisiais, kada buvo minimos kompozitoriaus, poeto, filosofo, muzikologo Johno Cage‘o šimtosios gimimo metinės, S.Vilka lankėsi vasaros kūrybinėje stovykloje Druskininkuose ir ten sukūrė nuostabų opusą „Meditation on the John Cage’s name“. Šis kūrinys skambės koncerte Panevėžyje.

A.Vasiliauskas yra H.Ellerio konkurso Taline ir M.K. Čiurlionio konkurso Vilniuje laureatas. Pianistas koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje, Danijoje, Italijoje, Suomijoje, Izraelyje, Lenkijoje. Atlikėjas yra dalyvavęs tarptautiniuose festivaliuose Kaune, Šiauliuose, Leipcige (Vokietija).

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.