Dailės galerijoje – jubiliejinis solistės J. Leitaitės koncertas

Dailės galerijoje – jubiliejinis solistės J. Leitaitės koncertas

Balandžio 26 d. 16 val. Dailės galerijoje vyks koncertas „Kas gera – prisiminkime“, skirtas solistės Juditos Leitaitės kūrybinės veiklos 30-mečiui paminėti.

Šia proga viena žymiausių Lietuvos mecosopranų J.Leitaitė ir fortepijono virtuozas Andrius Vasiliauskas publikai parengė įdomią muzikinę programą. Koncerto metu skambės populiarūs lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai, senoviniai rusų romansai ir garsi vokiečių meilės daina „Lili Marlen“, kurią yra atlikusios tokios žvaigždės kaip Lale Andersen ir Marlene Dietrich.

Dainininkė J. Leitaitė ir gerbėjų, ir kritikų dažnai apibūdinama kaip itin artistiška, žanro požiūriu lanksti ir nepaprastai produktyvi atlikėja. Savo repertuare sukaupusi daugelio klasikinių bei šiuolaikinių kūrinių mecosoprano partijas, ji nesibodi atlikti ir populiariąją muziką.

leitaites konc
Judita Leitaitė.

BIC

J. Leitaitė tarptautiniuose vokalistų konkursuose Suomijoje, Azerbaidžane yra pelniusi laureatės vardą. Ji koncertavo įvairiose Europos šalyse, JAV, PAR, Izraelyje, dalyvavo tarptautiniuose muzikos festivaliuose ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje. 2004 m. solistė už nuopelnus šalies muzikinei kultūrai apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi.

A. Vasiliauskas yra H.Ellerio konkurso Taline ir M.K. Čiurlionio konkurso Vilniuje laureatas. Pianistas koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje, Danijoje, Italijoje, Suomijoje, Izraelyje, Lenkijoje. Atlikėjas yra dalyvavęs tarptautiniuose festivaliuose Kaune, Šiauliuose, Leipcige (Vokietija).

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.