Dailės galerijoje – G. Bleizgio poezijos vakaras

Vasario 11 dieną 18 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks poeto, eseisto Gintaro Bleizgio kūrybos vakaras, kurio tema – „Dievo autoritetas krikščionio menininko gyvenime ir kūryboje“. Šis susitikimas užbaigia renginių ciklą, skirtą pasaulinei Maldų už krikščionių vienybę savaitei paminėti.

„Kaip krikščionis, stengiuosi sekti šventųjų pavyzdžiais ir eiti šventėjimo keliu, nors jaučiu, kokia begalybė nuo jo skiria. Žinau, kad po mirties Kristaus aukos dėka būsiu apvalytas, bet kaip ištverti tarp apreiškimo ir kasdienybės plytinčią naktį ir nepaklysti?“, – viename iš interviu svarsto Gintaras Bleizgys.

Atsakymų į esminius egzistencijos klausimus ieško ir jo eilėraščių lyrinis „aš“, panirdamas į biblijos tekstus, literatūros klasiką, apmąstydamas praeities bei dabarties sankirtą ir išgyvendamas ribinės situacijos nuogumą.

Be klausimų ir bandymų rasti į juos atsakymus nepraeis ir šis kūrybinis vakaras, kuriame poetas ne tik skaitys savo poeziją, bet ir kalbės apie tikėjimo svarbą gyvenime ir kūryboje bei kvies susirinkusiuosius diskutuoti.

G. Bleizgys 1999 m. Vilniaus universitetebaigė literatūros teorijos magistrantūros studijas, o 2007-aisiais jame įgijo verslo vadybos ir administravimo magistro diplomą. Dirbo mėnraščio „Metai“ redakcijoje, taip pat vyriausiuoju savaitraščio „Literatūra ir menas“ redaktoriumi, savaitraštyje

„Veidas“ rašė autorinę skiltį. Šiuo metu dirba Struktūrinių investicijų konsultavimo centro projektų įgyvendinimo grupės vadovu.

G. Bleizgys yra išleidęs aštuonis poezijos rinkinius ir esė knygą. Už eilėraščių rinkinį „Sodas“ poetas apdovanotas 2012-ųjų Julijono Lindės Dobilo premija. 2013 m. ši knyga įvertinta Jurgos Ivanauskaitės vardo premija, pabrėžiant poetinio žodžio įtaigą ir kūrėjo poetinę drąsą bei galią kurti metafizinę tikrovę. Praėjusias metais už eilėraščių knygą „Kai sėlinsi manęs“ G. Bleizgys apdovanotas Jotvingių premija.

Maldų už krikščionių vienybę savaitei paminėti „Krikščioniškas pilietinio veikimo forumas“ Panevėžio miesto dailės galerijoje jau surengė ekumeninę Lietuvos menininkų kūrybos parodą, kurią lankytojai dar gali pamatyti iki vasario 15 dienos. Taip pat Dailės galerijoje vyko menotyrininkės, Vilniaus bažnytinio paveldo muziejaus direktorės Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės paskaita-diskusija „Šiuolaikinis menas Lietuvos liturginėse erdvėse: iššūkis menininkui ir iššūkis tikinčiajam“.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau