Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

D. Rapšys liko antras: Kinijos plaukimo žvaigždė pasiekė revanšą

D. Rapšys.

Pekine (Kinija) šeštadienį prasidėjo antrasis FINA plaukimo čempionų serijos turnyro etapas, kurį antrąja vieta pradėjo geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys. Panevėžietis pirmąją varžybų dieną liko antras 200 m laisvuoju stiliumi varžybose.

Lietuvis distanciją įveikė per 1 min., 45,74 sek. ir nuo laimėjusio pagrindinio savo varžovo, vietinių numylėtinio Sun Yango (1 min. 45,55 sek.) atsiliko 0,19 sekundės.

Trečias distanciją įveikė Dominikas Kozma, ketvirtas – Pieteris Timmersas.

Savaitės viduryje Šendžene (Kinija) vykusiame pirmajame varžybų etape mūsiškis distanciją įveikė per 1:46.50 min ir vos 0,03 sekundėmis dalimis aplenkė skandalingąjį S. Yangą.

Lietuvis savo laimę bandys ir sekmadienį, kai varžysis 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje.

Čempionų serijoje dalyvauja tik vardinius kvietimus gavę praėjusių olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato prizininkai, pasaulio rekordininkai, FINA Pasaulio taurės bendros įskaitos prizininkai ir pasaulio čempionato finalininkai. Neužsipildžius laisvoms vietoms kviečiami kiti geriausią FINA reitingą turintys plaukikai, neatitikę prieš tai įvardintų kriterijų.

2 valandas truksiančios programos rungčių finaluose tarpusavyje varžosi tik po 4 kviestinius plaukikus. Atrankos plaukimai nėra rengiami.

Panevėžietis A. Šidlauskas varžybose Eindhovene – ketvirtas

Eindhovene – Dano Rapšio triumfas: pagerino Lietuvos rekordą ir iškovojo antrą aukso medalį