Pirmoji ponia Diana Nausėdienė trečiadienį Melburne lankėsi Peter McCallum vėžio centre ir Karališkosios moterų ligoninės Neonatologijos centro Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje.
Pirmoji ponia domėjosi šiose įstaigose taikomais gydymo metodais, diegiamomis inovacijomis, sveikatos priežiūros įstaigų bendradarbiavimo su mokslo bei tyrimo centrais geraisiais pavyzdžiais.
Peter McCallum vėžio centre D. Nausėdienė supažindinta su papildomomis, bet labai svarbiomis pagalbos sėkmingam vėžio gydymui paslaugomis, tokiomis kaip išankstinė susirgusiųjų vėžiu reabilitacija, psichosocialinė pagalba onkologijoje ir kitomis. Šioje įstaigoje vykdomi visų trijų tipų onkologijos mokslo tyrimai – fundamentiniai, taikomieji ir klinikiniai.
„Australijos Viktorijos valstijoje veikianti vėžio priežiūros sistema rodo puikius rezultatus gydant šią ligą. Lietuvoje tokia praktika irgi galėtų būti įgyvendinta, pavyzdžiui, Santaros slėnyje, kur dvi stiprios įstaigos – Santaros klinikos ir Nacionalinis vėžio institutas – dėl šių pacientų galėtų suvienyti jėgas“, – sakė D. Nausėdienė.
Pirmosios ponios teigimu, nepaisant to, jog Lietuvoje egzistuoja ta pati vėžio gydymo metodika, naudojami tie patys naujausi diagnostikos metodai, mums būtina perimti gerąsias praktikas iš šalių, kur vėžiu sergančių pacientų išgyvenamumas yra itin didelis ir toliau nuosekliai didėja ir kurios įgalina pacientus siekti visiško pasveikimo.
Karališkosios moterų ligoninės Neonatologijos centro Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje pirmoji ponia domėjosi neišnešiotų naujagimių priežiūra ir išgyvenamumo rodikliais.
Lietuvoje per pastaruosius 30 metų šioje srityje pasiekta didžiulė pažanga, kurią iliustruoja rekordiškai maži kūdikių mirtingumo rodikliai. Pasak D. Nausėdienės, šis pasiekimas siejamas ne tik su gerėjančia ekonomine padėtimi, bet ir su itin didelėmis investicijomis į nėščiųjų priežiūrą visose grandyse – pradedant naujagimiams palankių įstaigų tinklo stiprinimu ir baigiant pagalba nėščiosioms. Tai leidžia turėti rezultatus, lemiančius, kad anksčiau gimstantys naujagimiai turi visus šansus išgyventi ir sulaukti pilnametystės.
„Lietuva padarė milžinišką progresą šioje itin jautrioje srityje. Tuo galime pagrįstai didžiuotis. Kartu tai reiškia, jog turime dalintis gerąja praktika ir patirtimi su šalimis, kuriose šios problemos vis dar gilios. Tai rodo ir mūsų specialistų įgyvendinami projektai Azijos šalyse“, – pabrėžė pirmoji ponia.
Pirmoji ponia D. Nausėdienė yra nacionalinės iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ ir neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ globėja.
Iniciatyva „Auginu Lietuvą“ skatina gyvybės išsaugojimą, naujagimio ir šeimos sveikatinimą, edukaciją, atsakingą tėvystę, yra sukūrusi nuotolinę mokomąją platformą, suteikiančią operatyvią, kvalifikuotą ir lengvai prieinamą informaciją šeimoms visoje šalyje. „Neišnešiotuko“ atstovai teikia pagalbą neišnešiotų naujagimių susilaukusioms šeimoms, taip pat reikšmingai prisideda prie iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ veiklos ir plėtros.
Lietuva pasaulyje garsėja vienu žemiausių neišnešiotų naujagimių procentų, jis svyruoja apie 5 proc. nuo visų gimdymų. Kasmet Lietuvoje gimsta kiek daugiau nei 1200 neišnešiotų naujagimių.