D. Nausėdienė konferencijoje Tbilisyje: džiaugiuosi, kad vis daugiau kartvelų mokosi lietuvių kalbos

AutoriusJPFotoLRP

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė trečiadienį Tbilisyje dalyvavo Sakartvelo technikos universitete surengtoje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Lituanistika Sakartvele“, skirtoje Lietuvių kalbos ir kultūros centro Sakartvele 10-mečio jubiliejui.

Prieš konferencijos atidarymą pirmoji ponia susitiko su Sakartvelo technikos universiteto rektoriumi prof. dr. Davidu Gurgenidze ir padėkojo jam už ilgametį bendradarbiavimą aukštojo mokslo srityje bei aktyvų lituanistikos puoselėjimą bei jos sklaidą Sakartvele.

„Susitinkame ypatinga proga – Sakartvelo technikos universitetas švenčia savo įkūrimo šimtmetį. Simboliška, kad 100 metų jubiliejų šiais metais pažymi ir Vytauto Didžiojo universitetas Kaune, o 2022-ieji yra paskelbti Lietuvos universitetų metais. Tokios gražios sukaktys išryškina Lietuvos ir Sakartvelo istorinės raidos paraleles bei liudija, kad mūsų šalys ir tautos visuomet suvokė švietimo reikšmę ir svarbą“, – teigė D. Nausėdienė.

Sveikindama konferencijos dalyvius pirmoji ponia pabrėžė, kad Lietuvių kalbos ir kultūros centras, tvirtai įleidęs šaknis Sakartvelo technikos universitete, stiprina lietuvių kalbos statusą ir mūsų šalių kultūrinius ryšius. Pasak pirmosios ponios, profesoriaus Vido Kavaliausko vadovaujamas centras tapo tvirta jungtimi tarp Sakartvelo ir Lietuvos akademinių bendruomenių. Ilgametė centro veikla – tai puikus gilaus, nuoširdaus ir abi puses praturtinančio bendradarbiavimo pavyzdys.

D. Nausėdienė akcentavo, kad Lietuvių kalbos ir kultūros centre rengiamos lietuvių kalbos pamokos, mokslinės konferencijos ir seminarai, parodos ne tik pristato lituanistinį paveldą, bet ir skatina abipusius šalių kultūrinius mainus. „Geriau pažindami vieni kitus, galime įsitikinti, kad turime daug bendrumų. Mus jungia orumo ir pagarbos kitai kultūrai sampratos. Tiek lietuvių, tiek kartvelų dabartis remiasi ilgaamže valstybine tradicija, perduodama iš kartos į kartą, nepaisant galingų kaimynų spaudimo. Mūsų tautoms taip pat būdingas nuoširdus domėjimasis gimtosios kalbos ištakomis ir dabarties vartosena, kaip ir rūpestis dėl jos ateities perspektyvų“, – sakė pirmoji ponia.

D. Nausėdienė pasidžiaugė gausėjančia lietuvių kalbą mokančių ir besimokančių kartvelų bendruomene. Pasak pirmosios ponios, pastangos išmokti lietuvių kalbą ir geriau pažinti Lietuvą vertos didžiausio pasigėrėjimo. „Linkiu, kad ši bendruomenė toliau augtų, stiprėtų ir dar plačiau skleistų lituanistikos studijų žavesį visame Juodosios jūros regione“, – teigė D. Nausėdienė.

Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centras – vienas iš beveik 40 lituanistikos ir baltistikos centrų, veikiančių už Lietuvos ribų. Šie centrai skatina strateginę reikšmę turinčio lituanistinio švietimo užsienyje sklaidą. Plėtodami mokslinius tyrimus, mokydami lietuvių kalbos ir Lietuvos istorijos, taip pat organizuodami kultūrinius renginius, jie reikšmingai prisideda prie Lietuvos žinomumo augimo ir padeda plėtoti kultūrinę diplomatiją.

Pirmoji ponia D. Nausėdienė yra lituanistinio švietimo užsienyje globėja.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pirmoji ponia: žmonės su negalia turi jaustis visuomenei reikalingi

confident-noyce

D. Nausėdienė dalyvavo O. Zelenskos surengtoje pirmųjų ponių vaizdo konferencijoje

confident-noyce

Ukrainiečių bendruomenės šventėje D. Nausėdienė linkėjo Ukrainai taikos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau