D. Grybauskaitė: Lietuva remia ES iniciatyvą dėl sąžiningų Europarlamento rinkimų

D. Grybauskaitė: Lietuva remia ES iniciatyvą dėl sąžiningų Europarlamento rinkimų

Ignas JAČAUSKAS (BNS) / R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

D. Grybauskaitė.

Lietuva remia Europos Sąjungos iniciatyvą dėl laisvų ir sąžiningų Europos Parlamento (EP) rinkimų užtikrinimo, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Susitikusi su ketvirtadienį Vilniuje viešinčia eurokomisare Vera Jourova, atsakinga už teisingumą, vartotojų teises ir lyčių lygybę, D. Grybauskaitė išreiškė palaikymą ES komunikatui, kuriuo siekiama ES mastu sukurti bendradarbiavimo tinklą, veikiantį kiekvienoje valstybėje narėje, tarp jų – ir Lietuvoje.

„Jis padės valdžios institucijoms greitai nustatyti potencialias grėsmes, dalytis informacija bei užtikrinti spartų ir gerai koordinuojamą atsaką“, – teigiama Prezidentūros pranešime spaudai.

BIC

Pasak prezidentės, kitąmet tiek EP, tiek treji Lietuvos rinkimai vyks „sudėtingame geopolitiniame kontekste, kitokioje politinėje ir teisinėje aplinkoje“ nei prieš tai buvusieji. Ji su eurokomisare aptarė apsaugą nuo galimų destruktyvių intervencijų į rinkimus.

D. Grybauskaitė sako, kad labai svarbu turėti veiksmingas priemones, jog rinkimuose dalyvaujančios Europos politinės partijos „nebūtų finansuojamos nedraugiškų trečiųjų šalių“.

Anot šalies vadovės, Lietuva taip pat palaiko ES veiksmų planą dėl koordinuoto atsako į dezinformaciją ir pabrėžia poreikį visokeriopai stiprinti Europos išorės veiksmų tarnybos strateginės komunikacijos  (StratCom East) pajėgumus.

Ji pažymi, kad Lietuvos iniciatyva vykdomas Greitojo reagavimo į kibernetinius incidentus komandų projektas ir jame dalyvaujančių valstybių greitojo reagavimo grupės taip pat galėtų būti panaudotos ir atakų prieš rinkimuose naudojamas kompiuterines sistemas atveju.

D. Grybauskaitė išskyrė ir visuomenės vaidmens, viešų specialistų diskusijų ir analizių svarbą siekiant užtikrinti demokratinių rinkimų skaidrumą.

Lietuvoje veikia nacionalinės iniciatyvos, telkiančios visuomenės, žiniasklaidos ir valstybės atstovus kovai su netikromis naujienomis, dezinformaciją skleidžiančiais interneto „troliais“.

EP rinkimai vyks kitų metų gegužę. Tą patį mėnesį Lietuvoje bus renkamas šalies prezidentas, prieš tai, kovą – savivaldybių tarybos.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.