COVID-19 įsisuko ir į Panevėžio „Vilties“ progimnaziją

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoJP, RIMVYDAS ANČEREVIČIUS

Koronavirususas įsisuko ir į Panevėžio mokyklas. Vienas susirgimas COVID-19 patvirtintas Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro administracijos darbuotojai ir koronaviruso šešėlis užslinko ir ant „Vilties“ progimnazijos – ten mokosi susirgusios Specialiojo ugdymo centro darbuotojos sūnus.

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro direktorius Petras Leikauskas pasidžiaugė, kad kitų asmenų, bendravusiųjų su susirgusiąja administracijos darbuotoja, testai neigiami.

„Gavome žinią, kad mokytojų ir mokinių koronaviruso testai neigiami. Tačiau tiek mokytojai, tiek mokiniai bus saviizoliacijoje dvi savaites. Mokykloje laikomės visų higienos reikalavimų – dezinfekuojame patalpas“, – aiškino P. Leikauskas.

Prasta žinia pasiekė kitą Panevėžio švietimo įstaigą – „Vilties“ progimnaziją. Šioje mokykloje mokosi koronavirusu susirgusios „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro administracijos darbuotojos sūnus. Jam taipogi nustatyta liga – testas teigiamas.

„Rugsėjo 9 dieną sužinojome, kad mokyklos mokinio mama serga COVID-19. Iš pamokų vaiką pasiėmė tėtis. Iškart nustatėme moksleivio judėjimo kryptis, kur lankėsi. Kai šiandien sužinojome, jog ir vaiko testas teigiamas, iškart ėmėmės visų būtinų dezinfekavimo priemonių. Informavome Panevėžio miesto savivaldybę, Švietimo skyrių. Pamokos vyksta, bet vis vaikai informuoti, kad iki rugsėjo 23 dienos jiems paskirta saviizoliacija“, – aiškino „Vilties“ progimnazijos direktorė Danutė Valiukienė.

D. Valiukienė.

Pasak jos, viską stengiasi daryti ramiai – be panikos.

„Parengiame vaikų tėvams informaciją, kaip elgtis. Tėvai patys sprendžia, ar atlikti vaikams testus. Įtakoti mes negalime. Rekomenduojame testus atlikti mokytojams, kurie dirbo klasėje. Iš viso klasėje mokosi 30 vaikų“, – pasakojo D. Valiukienė.

4 komentarai

Pasipiktinęs 2020-09-11 16:00 at 16:00

Čia vadinasi, kad jeigu aš sergu, tai tegul ir visi kiti užsikrečia. Nu kokia p…da, susirgo, šeimoje vienas su kitu bendrauja ir vistiek leidžia vaiką į mokyklą, kad kitus užkrėstu.

Atsakyti
Atsipiktinus 2020-09-11 16:36 at 16:36

Reiktų išmokti atidžiau skaityti. Kai tik sužinojo, kad teigiamas testo rezultatas, iškart pasiėmė sūnų iš mokyklos…

Atsakyti
Dzin 2020-09-12 20:52 at 20:52

cituoju direktorės kreipimasį per TAMO:
Laba diena,
Informuoju, kad šiandien mūsų mokyklos mokiniui buvo nustatytas teigiamas Covid 19.
Atkreipiu dėmesį:
1. Rugsėjo 9 d. (trečiadienį) šio mokinio mamai buvo nustatytas teigiamas Covid 19, tėtis iškart savo sūnų pasiėmė iš mokyklos.
2. Gavusi informaciją iš tėvų, kad mokinio mamai nustatytas teigiamas Covid 19 mokykla dėl tolimesnių veiksmų konsultavosi su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau NVSC).
3. Pagal NVSC rekomendacijas:
3.1. Buvo nustatyti šios klasės mokinių judėjimo maršrutai mokykloje;
3.2. išsiaiškinti kontaktai, su kuo bendravo ir artimai kontaktavo mokinys;
3.3. papildomai dezinfekuojamos visos patalpos, kuriose lankėsi ši klasė;
3.4. pagal NVSC rekomendacijas buvo laukiama vaiko tyrimo dėl Covid 19 rezultatų;
3.5. šiandien gavę informaciją apie teigiamą Covid 19 veikėme pagal NVSC rekomendacijas.
3.6. Pasak NVSC darbuotojų mūsų mokykla nėra židinys, nes nustatytas tik vienas atvejis.
4. Saviizoliacija ir ugdymo organizavimas. Saviizoliacija NVSC sprendimu taikoma tik šiai klasei iki rugsėjo 23 d. imtinai . Saviizoliacijos privalu laikytis pagal visus reikalavimus. Namuose vaikai izoliuojasi nuo šios dienos.
4.1. Mokykla yra pasirengusi organizuoti nuotolinį mokymą. Ugdant nuotoliniu būdu vadovaujamės ugdymo proceso organizavimo ypatingų aplinkybių laikotarpiu ar esant aplinkybėms, dėl kurių ugdymo procesas negali būti organizuojamas kasdienio mokymo proceso organizavimo būdu gairėmis (su jomis susipažinti galite mokyklos internetiniame puslapyje).

Esame pirma mokykla, kurioje nustatytas Covid 19 atvejis mokiniui. Liga yra čia pat, nebe šalia mūsų, o jau pas mus!!!
TODĖL, LABAI VISŲ PRAŠAU!!! DĖVĖKIME KAUKES, SAUGOKIME VIENI KITUS!!!
MOKYKLA IMASI VISŲ ĮMANOMŲ PRIEMONIŲ, VYKDO VISAS REKOMENDACIJAS SAUGUMO UŽTIKRINIMUI. ESAME PILNAI APSIRŪPINĘ DEZINFEKCINĖMIS PRIEMONĖMIS, PRIE ĮĖJIMO IR KIEKVIENOJE KLASĖJE YRA DEZINFEKCINIO SKYSČIO RANKOMS, PO RENOVACIJOS BEVEIK VISOSE KLASĖSE YRA KRIAUKLĖS, MUILO, T.Y. SUDAROMOS SĄLYGOS ASMENS HIGIENAI.

Laikykimės visų nurodymų, būkime sveiki.
Nuoširdžiai,
Danutė Valiukienė, direktorė

Atsakyti
Dzin 2020-09-12 21:07 at 21:07

Jeigu direktorė būtų liepusi pasiimti savo vaiką, tai būčiau parsivežęs su automobiliu. Bet tą dieną važiavo namo autobusu. Autobuso stotelėje esantys žmonės, autobuso keleiviai rizikavo apsikrėsti. Direktore panaudokite ir savo sveiką protą, o netik alkai vykdykite NVSC nurodymus.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbiausi pirmadienio įvykiai: viruso plitimas ir istorinis Prancūzijos prezidento vizitas

confident-noyce

Švenčionyse kandidatai neįleidžiami į mokyklas ir sveikatos priežiūros įstaigas

confident-noyce

„Maximos“ darbuotojai Radviliškyje nustatytas koronavirusas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau